הפארסה נמשכת: נתניהו ולפיד לא הכריעו אודות זהות נגיד הבנק הבא

לאחר למעלה מ-100 ימים ללא נגיד לבנק ישראל, הפארסה מסרבת להסתיים: גם לאחר פגישת ראש הממשלה נתניהו ושר האוצר יאיר לפיד - טרם הושגה הכרעה אודות זהות הנגיד הבא

עדיין אין הכרעה על זהות הנגיד (חדשות 2)

עדיין אין נגיד לבנק ישראל: לאחר שהסתיימה פגישתם של ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר יאיר לפיד בנוגע לזהות נגיד בנק ישראל החדש, אין הכרעה אודות זהות הנגיד הבא. פגישתם של נתניהו ולפיד הסתיימה ללא תוצאות - זאת לאחר למעלה מ-100 ימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מוקדם יותר הערב (ד') דיברו ההערכות על כך שייתכן ותהיה הכרזה, אולם משהשניים לא הצליחו להגיע להסכמות - היא נדחתה. נתניהו ולפיד, שדנו בשורה של נושאים כלכליים, סיכמו כי ימשיכו להיפגש ויכריעו עד יום ראשון הקרוב בדבר זהותו של הנגיד הבא, שייבחר מבין השלושה: פרופ' מריו בלכר, ויקטור מדינה - או פרופ' צבי אקשטיין, שנחשב למועמד בעל הסיכויים הגבוהים יותר להיבחר לתפקיד.

אקשטיין, בלכר ומדינה. מי מהם ייבחר? (חדשות 2, פלאש 90)

"ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר יאיר לפיד נועדו הערב בלשכת ראש הממשלה בכנסת במשך כשעתיים ודנו בשורת נושאים. בנוסף, סיכמו ראש הממשלה נתניהו ושר האוצר לפיד להודיע על זהות הנגיד החדש לבנק ישראל עד ליום ראשון", נמסר מדוברות משרד האוצר.

פארסת מינוי הנגיד: פרנקל וליידרמן מונו - ופרשו

מונה שוב - ופרש. פרופ' פרנקל (חדשות 2)
כאמור, גם הערב נתניהו ולפיד התקשו להכריע בדבר זהותו של הנגיד הבא, לאחר שהגישו לוועדת טירקל לאישור מינויי בכירים שמות של שלושה מועמדים: הפרופ' מריו בלכר, הפרופ' צבי אקשטיין ומי שכיהן בעבר כמנכ"ל משרד האוצר ובנק מזרחי, ויקטור מדינה. השניים החליטו להגיש שמות המועמדים לוועדה ולהמתין לאישורם - ואז להחליט מי מביניהם יכהן כנגיד הבא. גם החשבת הכללית של משרד האוצר מיכל עבאדי-בויאנג'ו הייתה מועמדת לתפקיד, אולם פרשה מהמירוץ כבר זמן קצר.

מהלך הגשת השמות לוועדה בוצע לפני שנתניהו ולפיד חשבו להכריז על הנגיד החדש - זאת מתוך כוונה של נתניהו ולפיד להימנע ממבוכה שלישית במספר, לאחר שהמינויים של הפרופ' פרנקל ופרופ' ליידרמן לא יצאו אל הפועל. ביוני האחרון הפתיע ראש הממשלה נתניהו לאחר שהודיע כי מי שכיהן בעבר כנגיד בנק ישראל, הפרופ' יעקב פרנקל, ישוב לכהן בתפקיד - ויירש את סטנלי פישר הפורש.

לאחר ששמו הוגש לבדיקה בוועדת טירקל, עלה חשד לפיו היה מעורב במקרה של גניבת חליפון משדה התעופה בהונג קונג בשנת 2006. לאור הפרשה - ולאחר שמסר את גרסתו למקרה בכלי התקשורת, החליט פרנקל לפרוש מהמירוץ והודיע על כך בריאיון במהדורה המרכזית - חודש לאחר שמונה.

פרש כעבור 48 שעות. ליידרמן (חדשות 2)

יומיים בלבד לאחר מכן, מיהרו נתניהו ולפיד להודיע על מינוי חלופי לנגיד: הפרופ' ליאו ליידרמן. אלא שגם המינוי הזה הסתיים בפרישה מפתיעה ומטלטלת - ליידרמן הודיע שהוא פורש מהמירוץ כעבור 48 שעות מאז היוודע דבר המינוי, זאת ככל הנראה עקב תלונות שהצטברו נגדו והוגשו לוועדת טירקל. מאז מצויה מדינת ישראל ללא נגיד בנק, כשממלאת המקום הד"ר קרנית פלוג משמשת נגידה בפועל.