סמנכ"ל טבע: "נפטר פחות מ-800 עובדים"

בדיון וובעדת הכספים בכנסת, הצהיר סמנכ"ל טבע כי "היד לא תהיה קלה על ההדק". הסמנכ"ל, איקה אברבאנל, ציין כי "יפוטרו עובדים, אבל לא במספרים שדווח עליהם - מישהו בתקשורת המציא את המספר 800". "מכיוון שאנחנו חברה ישראלית, אנחנו הולכים על קצות האצבעות", הוסיף

"לא ייסגרו אתרים בישראל" (רויטרס)

"לא נסגור אתרים בישראל, אבל נבצע התייעלות. בחלק מהחברה יש עודף בכוח אדם" - כך אמר היום (ד') סמנכ"ל חברת טבע איקה אברבאנל במהלך דיון בוועדת הכספים של הכנסת על הטבות המס שקיבלה החברה. בנוגע לפיטורים הצפויים הצהיר כי יפוטרו פחות מ-800 עובדים, בניגוד לפרסומים בתקשורת: "לא תהיה פה יד קלה על ההדק".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אי אפשר להתייחס לישראל כמבודלת לחלוטין מהחברה כולה. השינוי בשוק הפרמצבטי הוא עמוק ומזעזע את כל החברות בעולם, והגענו למסקנה שאם לא נשנה את האסטרטגיה, נאבד את המובילות שלנו", הסביר אברבאנל את הצורך ב"שינוי המבני העמוק" שיבוצע בחברה.

"החלטנו שנבחן את נושא כוח האדם אחרון, כי מדובר פה באנשים ואנחנו משקיעים בהם", הדגיש אברבאנל. "מישהו בתקשורת המציא את המספר 800 - אין מספר כזה. בחלק מהמקומות יש עודף בכוח אדם, בחלק יש מחסור במקצועות מסוימים ואז נצטרך להזיז אנשים".

"כשנגיע לפיטורים, ידי תרעד". אברבאנל (חדשות 2)

"הולכים על קצות האצבעות"

"מספרי הפיטורים יאושרו בקפדנות רבה, ולא תהיה פה יד קלה על ההדק" הוסיף סמנכ"ל טבע. "המספר לא יהיה 800 ולא יהיה 1,000. יפוטרו עובדים, בוודאי, רק לא במספרים שאתם דיברתם עליהם. כשנגיע למספרים ידי תרעד. נעשה את זה בדחילו וברחימו. טבע היא חברה ישראלית, ולכן אנחנו הולכים על קצות האצבעות".

אברבאנל אמר כי החברה הציבה לעצמה יעד קיצוץ של שני מיליארד דולרים, "מתוכם 250 מיליון דולרים יהיו חיסכון על אנשים". לדבריו, "נוציא את האנשים שצריכים לצאת פרישה, וחלק רוצים לעבור למקום אחר. במקומות מסוימים יסגרו אתרים. בישראל לא נסגור אתרים, אבל כן נבצע התייעלות בתהליך מאוד אנושי".

הוא נשאל על שיתוף הפעולה עם ועדי העובדים ואמר כי "אנחנו עובדים יחד עם ועדי העובדים שלנו מאז ומעולם - בטבע אין בעיות עבודה. סיכמנו כי לא יהיו פיטורים ללא ההסתדרות. התוכנית לא תהיה לפני ינואר, ועד אז לא יהיה כלום".