מנכ"ל טבע: "לא יהיו פיטורים ללא הסכמת ההסתדרות"

בתום פגישה בין יו"ר ההסתדרות עופר עיני ומנכ"ל חברת טבע ג'רמי לוין כינסו השניים מסיבת עיתונאים שבה הכריזו: "לא יתבצעו פיטורים לפני שנגיע להסכמות בינינו". עיני הבהיר: "אנחנו רואים חשיבות רבה בחברת טבע בחיזוקה בעולם ובטח בישראל". לוין: "אנו מחויבים לעובדים ומכבדים אותם"

בתום פגישה ממושכת בין מנכ"ל טבע ג'רמי לוין ליו"ר ההסתדרות עופר עיני, כינסו הערב (ג') השניים מסיבת עיתונאים שבה התייחסו להודעת החברה על פיטוריהם של מאות עובדים בישראל. לוין אמר שאין ברירה אלא לפטר, אך הבהיר כי הפיטורים יהיו "הוגנים". מנגד, הדגיש עיני כי לא יהיו פיטורים של עובדי חברת טבע בישראל - כל עוד לא תינתן הסכמת ההסתדרות למהלך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הייתה שיחה רצינית ודיאלוג אמיתי", פתח עיני את דבריו. "הגענו להסכמות והן אומרת שכרגע לא יהיו פיטורי עובדים של חברת טבע בישראל, אלא לאחר שנגיע להסכמה בינינו". עיני אמר כי חברת טבע עדיין לא החליטה על מספר המפוטרים וגם לכך יש כמה מודלים. "טבע מחויבת להמשך צמיחתה בישראל ולבה בישראל". 

מנכ"ל טבע ג'רמי לוין אמר: "היתה לנו שיחה טובה ואחד מהדברים החשובים זה שיתוף הפעולה שלנו". הוא פנה ישירות לעיני ואמר: "אני רוצה להודות לך על המשא ומתן ועל הזמן שפיניתם לנו".

"נמשיך לעבוד עם ההסתדרות"

"אנחנו מחויבים לעבוד עם ההסתדרות ונמשיך כך גם בעתיד". הדגיש לוין. "טבע היא חברה חשובה שעושה שינוי בישראל ובעולם, אבל הזמן עכשיו הוא קריטי. אם אנו אומרים שנעשה משהו - נעשה, ואם אנו אומרים שאנו מחוייבים לעובדינו - אנו מחויבים. אנו מכבדים את העובדים".

הבוקר, כינס יו"ר ההסתדרות מסיבת עיתונאים, שבה הצהיר כי "שר האוצר ואני רואים עין בעין בנושא זה ובכוחות משותפים אני מקווה שנצליח לבטל את רוע הגזירה. אני מאמין שבסופו של תהליך נצליח לשמור על עובדי טבע".

עוד קרא עיני להשיב את הסעיף ל"חוק עידוד השקעות", שלפיו חברה הזוכה לפטור ממס והטבות שונות מהמדינה - מתחייבת לספק תעסוקה מחד, ולאי-פיטורים מאידך. "אנו מקווים שטבע תמשיך להתפתח ולקלוט עוד ועוד עובדים", אמר.