בנט: "העליהום על טבע יגרום נזק"

שר הכלכלה יוצא להגנת חברת התרופות וטוען כי המתקפה החריפה על הנהלתה, בעקבות ההודעה על פיטורי מאות עובדים, תגרום לה להוציא את פעילותה מחוץ לישראל. בסרטון שהעלה ליוטיוב הוא מסביר: "אם לא נעניק הטבות מס לחברות, הן לא יבואו לישראל ולא נקבל כלום. צריך להפסיק את ההתלהמות"

הודעת חברת "טבע" על פיטוריהם של מאות מעובדיה בישראל, עוררה סערה ציבורית - בעיקר בעקבות הטבות המס שאותן מקבלת החברה מהמדינה, שעליהן מותח ביקורת גם מבקר המדינה יוסף שפירא. אבל, יש מי שיוצא להגנתם של מנהלי החברה. שר הכלכלה נפתלי בנט העלה לעמוד היוטיוב שלו סרטון שבו הוא מסביר מדוע יש להפסיק לתקוף את החברה ואת מנהליה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"בימים האחרונים ישנה תחרות מי נכנס יותר חזק בחברות הענק הפועלות בישראל על הטבות המס שקיבלו", אמר בנט בסרטון. "העליהום הזה יגרום לנו נזק עצום. אני יודע שזה לא פופולרי אבל אני בא להגן עליהם ולהסביר מדוע זה טוב להעניק הקלות מס משמעותיות לחברות ענק זרות שבאות לארץ".

"היום אנחנו מתחרים על הלב של חברות ענק", הוסיף בנט. "לדוגמה, אם חברת פארמה ענקית, שיושבת בארצות הברית, יוצאת עם תרופה חדשה ומעוניינת להקים מפעל ענק היא יכולה לעשות את זה בכל מקום העולם שבו יהיה לה נוח מבחינה כלכלית. נניח שבשווייץ יציעו להם שיעור 0% ואנחנו לא נציע הטבות במס - החברה תגיע לשווייץ".

"נפעל לצמצום היקף הפיטורים"

"כיום אנחנו מעניקים הטבה של 5% מס", ציין בנט. "אם נציע להם גם 0% מס, הם יבואו אלינו - וישראל תקבל 3,000 עובדים שמועסקים במפעל, נקבל את מס ההכנסה של העובדים, נקבל ארנונה עבור המפעל, נקבל עוד 7,000 עובדים שמועסקים בתעשיות נלוות למפעל שגם ישלמו מס".

"מה נקבל אם ניקח את הגישה של יו"ר האופוזיציה יחימוביץ' ולא נעניק לחברות הטבות במס?", שאל בנט. "החברות הללו לא יבואו לישראל ולא נקבל כלום. החברות יישארו בארה"ב או בשווייץ. צריך להפסיק את ההתלהמות".

על הביקורת הקשה על מנהלי טבע אמר בנט: "אני מבין את האירוע, ונורא קל להיכנס בטבע. עוד בהודו התקשרתי למנכ"ל טבע, ג'רמי לווין, על מנת לצמצם כמה שניתן את הפיטורים. אנחנו צריכים חברות ענק הם מייצרים עבורנו מקומות עבודה וחדשנות. אם נמשיך לתקוף אותם אז פשוט מדינת ישראל תפסיד. מדינת ישראל תדאג לעובדים. בפופוליזם נגרום לנזק יותר גדול. החברות הן לא האויבות שלנו".