מנכ"ל טבע נפגש עם עיני: "נתייעל, אבל בעדינות"

בפתח פגישתם המשותפת לדיון בפיטורים בטבע, הבטיח מנכ"ל החברה ליו"ר ההסתדרות כי יעבוד איתו במשותף אל מול המשבר. "נעשה ככל האפשר לצמצם את האימפקט על אלו שיש להם בעיות בהתמודדות עם הפיטורים, ונטפל בהם לפי מה שנתאם עם ההסתדרות", אמר לוין. מבקר המדינה: "הפיטורים - ממש לא במקום"

טרם כניסתו לפגישה עם יו"ר ההסתדרות עופר עיני לדיון בפיטורים בחברה, אמר היום (ג') מנכ"ל טבע, ג'רמי לוין, כי המהלך נעשה למען עתידה של טבע. "החלטנו על התייעלות", הצהיר לוין, "אבל נעשה את זה בעדינות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לוין פנה לעיני והבטיח: "עופר, אנחנו פה איתך, לעבוד איתך, לשמוע מה שיש לך להגיד". לדבריו, הכל בישרא ליודעים כי המהלכים נעשים למען החברה. "זה בגלל שאנחנו רוצים לבנות את החברה, ולמען העתיד שלנו והכל תלוי באיך שנעבוד איתכם".

מנכ"ל טבע ציין עוד כי החברה תעשה הכל כדי להקל על המפוטרים. "נעשה ככל האפשר לצמצם את האימפקט על אלו שיש להם בעיות בהתמודדות עם הפיטורים, ונטפל בהם לפי מה שנתאם עם ההסתדרות", אמר, "ישראל נמצאת בליבה של טבע וטבע נמצאת בליבה של ישראל".

בעוד לוין ועיני מכונסים לפגישה, התייחס מבקר המדינה יוסף שפירא למשבר ואמר כי הפיטורים "ממש לא במקום".

טבע. נערכים לפיטורים (רויטרס)

"אחרי שהמנהלים קיבלו בונוסים ומענקים, והחברה קיבלה הטבות מס מפליגות, כשמגיע רגע האמת מפטרים עובדים, וזה לדעתי - כמו לדעת רבים - ממש לא במקום", אמר שפירא בטקס מסירת דוח הביקורת השנתי שלו לכנסת.

המבקר הבהיר, בין היתר, כי אין זה סביר שבעוד חלק משכבות האוכלוסייה נאנקות תחת נטל המס ויוקר המחיה, הרי שחברות ענק נהנות מהטבות מס מפליגות, כמו תופעת "הרווחים הכלואים".

עיני: "שר האוצר ואני רואים עין בעין את הנושא"

מוקדם יותר כינס היום יו"ר ההסתדרות מסיבת עיתונאים. "שר האוצר רואה איתי עין בעין בנושא זה ובכוחות משותפים אני מקווה שנצליח לבטל את רוע הגזירה", הצהיר יו"ר ההסתדרות, "אני מאמין שבסופו של תהליך נצליח לשמור על עובדי טבע וטבע חזקה".

"עלינו לבחון האם מדובר בבעיה נקודתית או תופעה משקית?", הדגיש יו"ר ההסתדרות בפתח דבריו. "אם מדובר במשבר כלכלי נצטרך לייצר עם הממשלה והמעסיקים פתרונות, כמו שעשינו ב-2008 וב-2009".

עוד קרא עיני להשיב את הסעיף ל"חוק עידוד השקעות" לפיו, חברה הזוכה לפטור ממס והטבות שונות מהמדינה - מתחייבת לספק תעסוקה מחד, ולאי-פיטורים מאידך. "אנו מקווים שטבע תמשיך להתפתח ולקלוט עוד ועוד עובדים", ציין.

יו"ר ועד העובדים של טבע בכפר סבא, אלירן קוז'ליק, סיפר כי לאור ההתפתחויות הוחלט כי ועדי העובדים ייפעלו בשיתוף פעולה מלא מול עיני. "היום הוחלט לכנס את הנהגת ההסתדרות", אמר, "נקבל החלטות על דרכי הפעולה ונקווה שהנהלת טבע תחזור בה מהפיטורים בארץ". בטבע פועלים כיום 11 ועדי עובדים והוועד בכפר סבא הוא הגדול בחברה.

בהכנת הידיעה השתתף כתב "גלובס"