בית הדין לעבודה למנהלי חברת החשמל: "חזרו לעבודה"

בהחלטתו קבע בית הדין כי החלטת הממונה על השכר באוצר לא תיכנס לתוקף עד החלטה אחרת של בית הדין, והורה לארגון העובדים להחזיר את המנהלים שהוצאו לחופשה כפויה - לעבודה תקינה ומלאה

בית הדין הורה להימנע מעיצומים (חדשות 2)

מקץ שעות אחדות מאז שהוציא יו"ר ועד עובדי חברת החשמל כ-100 מנהלים לחופשה כפויה, דבר שאילץ את מנכ"ל החברה אלי גליקמן להכריז על מצב חירום, קיבל בית הדין האזורי לעבודה בחיפה את עתירתה של הנהלת חברת החשמל וקבע כי "החלטת הממונה על השכר באוצר, מר קובי אמסלם, לא תיכנס לתוקף עד החלטה אחרת של בית הדין". עוד הורה בית הדין לארגון העובדים להימנע מנקיטת עיצומים ולהורות למנהלי החברה לשוב מיידית לעבודה תקינה ומלאה. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעקבות זאת, יכנס מנכ"ל חברת החשמל הערכת מצב מיוחדת שבה יורה על ביטול מצב החירום וחזרה לשגרה. ימוקדם יותר היום הורה ו"ר ועד העובדים דוד (מיקו) צרפתי לכ-100 מנהלים בחברה לנטוש את מקום עבודתם ולשוב לבתיהם - בין אם על ידי נטילת חופשה ובין אם על ידי נקיטת עיצומים.

הצעד בא בתגובה על מכתבו השנוי במחלוקת של הממונה על השכר באוצר, עו"ד קובי אמסלם, והמהלך החד-צדדי שלפיו עליהם להחזיר חריגות שכר.

בעקבות ההתפתחויות, הכריזה ההסתדרות על סכסוך עבודה בחברת החשמל, הנוגע לכלל 13 אלף עובדי החברה. עובדים בחברה הגדירו את מכתבו של הממונה על השכר באוצר "תמוה, דרמטי, חסר אחריות וחסר תקדים". אלוף במיל' יפתח רון טל , יו"ר דירקטוריון חברת החשמל , אמר כי "יש לפעול בנחישות בכל הדרכים כדי למנוע פגיעה באספקה הסדירה של החשמל למשק".