מצב חירום בחברת חשמל: כ-100 מנהלים עזבו את עבודתם

מנכ"ל החברה אלי גליקמן הורה להכריז על מצב חירום בעקבות הוראה של ועד העובדים ל-100 מנהלים בכירים להפסיק את עבודתם. בהנהלה אמרו כי העובדים איימו לנקוט בצעדים חסרי תקדים על רקע פיצוץ השיחות לקראת רפורמה בחברה. יו"ר הוועד: "זה רק צעד ראשון"

כ-100 מנהלים הוצאו על ידי הוועד לחופשה כ (יח"צ)

מצב חירום בחברת החשמל: יו"ר ועד העובדים דוד (מיקו) צרפתי הורה הבוקר (ב') לכ-100 מנהלים בחברה לנטוש את מקום עבודתם ולשוב לבתיהם - בין אם על ידי נטילת חופשה ובין אם על ידי נקיטת עיצומים. הצעד בא בתגובה על מכתבו השנוי במחלוקת של הממונה על השכר באוצר, עו"ד קובי אמסלם והמהלך החד-צדדי שלפיו עליהם להחזיר חריגות שכר. בעקבות המהלך הורה מנכ"ל החברה להכריז על מצב חירום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעקבות ההתפתחויות, הכריזה ההסתדרות על סכסוך עבודה בחברת החשמל, הנוגע לכלל 13 אלף עובדי החברה. עובדים בחברה הגדירו את מכתבו של הממונה על השכר באוצר "תמוה, דרמטי, חסר אחריות וחסר תקדים". אלוף במיל' יפתח רון טל , יו"ר דירקטוריון חברת החשמל , אמר כי "יש לפעול בנחישות בכל הדרכים כדי למנוע פגיעה באספקה הסדירה של החשמל למשק".

יו"ר ועד העובדים, דוד (מיקו) צרפתי, סיפר בשיחה עם חדשות 2 Online על הסיבות לפרוץ המשבר: "המנהלים הבכירים עזבו את מקומות העבודה שלהם בגלל כמה סיבות. זה ריטואל קבוע. בכל פעם שמתקרבים למשא ומתן - הם עושים זאת מחדש".

אלי גליקמן, מנכ"ל חברת החשמל, פנה למשרד האוצר בבקשה "לכנס פגישה בין הממונה על השכר באוצר לבין נציגי החברה בתוך 24 שעות". גליקמן כתב כי בקשת משרד האוצר להחזרת חריגות השכר "התקבלה בהפתעה ובפליאה גמורה".

"עיתוי מקומם ומכעיס"

"ההחלטה חסרת סמכות, והשוואת התנאים נעשית באופן סלקטיבי ומגמתי", הוסיף גליקמן, שטען כי "עיתוי המכתב מקומם ומכעיס, משבש ומאיים על הסיכוי להגעה להסכמות בדבר רפורמה בחברה".

מנכ"ל החברה הוסיף כי מכתבו של הממונה על השכר "כבר הספיק לערער ולדרדר את כל מערכת יחסי העבודה בחברה", וטען כי הדבר יעצור את שיתוף הפעולה של ועד העובדים עם הרפורמה, ש"תעלה על שרטון". עוד ביקש גליקמן כי "המכתב יימשך על ידך", ודרש את "מכלול ההנמקות התומכות בהחלטה".

יו"ר דירקטוריון חברת החשמל יפתח רון טל והמנכ"ל אלי גליקמן הורו לפעול מיידית בכל הדרכים החוקיות כדי למנוע את עיצומי העובדים ולפעול כנגד ההחלטה. זמן קצר לאחר מכן, עתרה החברה לבית הדין לענייני עבודה, תוך שהורתה לכל הדרגים בארגון לפעול במתכונת חירום למניעת פגיעה באספקת חשמל סדירה בכל המשק.