מתעניין חדש ברכישת אי.די.בי: ניל בוש, אחיו של נשיא ארה"ב לשעבר

איש העסקים האמריקני, אחיו של הנשיא לשעבר ג'ורג' וו. בוש, עומד בראש קבוצת עסקים הכוללת משקיעים מארה"ב, סין, הונג קונג וסינגפור ובוחנת רכישת השליטה בקונצרן של נוחי דנקנר. בוש נפגש אמש עם המומחים מטעם בית המשפט, נציגות האג"ח של הקבוצה והנאמנים, אך לא עם דנקנר עצמו

רוכש אפשרי חדש לאי.די.בי, ניל בוש (AP)

איש העסקים ניל בוש (58), אחיו של נשיא ארה"ב לשעבר ג'ורג' וו. בוש, מוביל קבוצת משקיעים המתעניינת ברכישת השליטה בקונצרן אי.די.בי של נוחי דנקנר. הקבוצה בראשות בוש כוללת משקיעים מארה"ב, סין, הונג קונג וסינגפור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אמש נפגש בוש עצמו עם עו"ד חגי אולמן, המשקיף החיצוני בחברה מטעם בית המשפט, ועם אייל גבאי, המומחה הכלכלי בקבוצה, לפגישה בנושא. זאת, בנוסף לפגישה שערך עם הנאמנים ונציגות האג"ח של אי.די.בי אחזקות. מנגד, לא נערכה פגישה עם בעל השליטה נוחי דנקנר.

גורמים המקורבים לקבוצה הדגישו בפני "גלובס" כי הם ערים להצעה שבה נקשרו מחזיקי האג"ח עם המשקיע הארגנטינאי אדוארדו אלשטיין, שלפיה ישקיע האחרון 770 מיליון שקל באי.די.בי, כשניתנת לו זכות סירוב ראשונה להצעת השקעה בקבוצה הגבוהה לפחות ב-8% מהצעתו.

דנקנר בדיון בבית המשפט, ארכיון (עזרי עמרם, חדשות 2)

בקבוצת בוש טוענים כי אין בכוונתם לפרק את אי.די.בי

יחד עם זאת, ציינו הגורמים כי מדובר בצעדים ראשוניים בלבד, וכי לפי הוראת השופט איתן אורנשטיין, ניתן להגיש לבית המשפט באופן חופשי הצעות לרכישת השליטה בקבוצה, ומבחינה זו אין הצעת אלשטיין כובלת אותם בכל צורה שהיא. ל"גלובס" נודע כי הקבוצה של בוש פנתה למשרד עורכי הדן הרצוג פוקס נאמן בבקשה כי ייצג אותם בארץ במסגרת עסקת הרכישה.

אמש פרסמה סגנית נשיאת בית המשפט המחוזי בתל אביב, השופטת ורדה אלשיך, החלטה שלפיה היא דוחה את קיום הצבעות מחזיקי האג"ח לגבי דחיית תשלום של 25 מיליון דולר מצד אלשטיין (נוסף ל-75 מיליון דולר שכבר העביר), הצבעה שמטרתה הייתה לתת תוקף נוסף להתחייבות בין הצדדים.

בקבוצת בוש טוענים כי אין בכוונתם לפרק את אי.די.בי וכי שאיפתם היא "שעסקי הקבוצה יצליחו לא רק בארץ, אלא גם במדינות נוספות". בוש עצמו מסר כי ההשקעה בישראל תהיה הקשר הראשון של הקבוצה בארץ וכי יש לו הערכה רבה לישראל - הן מבחינה ערכית והן מבחינה עסקית.