חברת דירוג האשראי S&P אישרה: דירוג ישראל יישאר +A

במשרד האוצר מרוצים מהאישור מחדש של חברת דירוג האשראי S&P לדירוג האשראי של ישראל, +A עם תחזית יציבה. "זו הוכחה שיש להמשיך במדיניות כלכלית אחראית", אמר שר האוצר לפיד

השר יאיר לפיד (צילום ארכיון) (רויטרס)

חברת דירוג האשראי S&P אישרה מחדש הבוקר (ו') את דירוג האשראי של מדינת ישראל ברמה של A+. תחזית הדירוג נותרה יציבה. אשרור הדירוג מפורסם בהמשך לביקור השנתי שערכו נציגי החברה בישראל לפני כחודש ובמהלכו נפגשו עם שר האוצר והנהלת משרדו, עם אנשי בנק ישראל ועם בכירים נוספים במגזר הציבורי והעסקי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הרקע לאישרור הדירוג הוא העברת התקציב, שתביא להערכת חברת הדירוג לירידה קלה בנטל החוב הציבורי. החברה העריכה כי הממשלה תמשיך במדיניות של משמעת פיסקלית, וכי השפעת המצב הביטחוני על הכלכלה תישאר נמוכה.

"אישרור הדירוג הבינלאומי של ישראל מהווה הוכחה נוספת לכך שיש להמשיך במדיניות הכלכלית האחראית כפי שבאה לידי ביטוי בתקציב 2013-2014", אמר שר האוצר יאיר לפיד, בתגובה על ההחלטה.

בהודעתה ציינה חברת S&P כי הדירוג משקף את העובדה שהכלכלה הישראלית מגוונת ומשגשגת, את ההשפעה החיובית לטווח הבינוני של הפקת הגז הטבעי על החשבון השוטף וכן את הגמישות המוניטארית.

חברת הדירוג מגדירה את מוסדותיה של ישראל כיעילים, בעלי מידה מספקת של שקיפות ואמינות. עם זאת, מציינת S&P כי המערכת הפוליטית נוטה לחוסר יציבות ויכולת חיזוי מדיניות מוגבלת. בנוסף לכך, כלכלני החברה מודאגים מהאיומים הביטחוניים על ישראל שמחריפים את אי הוודאות.