עובד ותיק ב"כיל": "חזרתי מהסופר וגיליתי מכתב פיטורים על הדלת. לא האמנתי"

עובדי חברת כימיקלים לישראל שובתים כבר שבוע במחאה על תכנית ההתייעלות שבכוונת החברה לבצע - במסגרתה יפוטרו 140 עובדים. אלא שהם לא ציפו לגלות מכתבי פיטורים מודבקים על דלתות בתיהם: "פתחתי את המעטפה על הדלת וגיליתי שאני מפוטר", סיפר עובד ותיק בחברה. כיל בתגובה: "הוועד הורה לעובדים לא להגיע לשימוע"

העובדים שובתים - המכתבים הודבקו על הדלת (רויטרס)

מכתב פיטורים על הדלת - שהתחיל בכיל: עובדי חברת כימיקלים לישראל נדהמו לגלות בימים האחרונים מכתבי פיטורים שהמתינו להם בפתח בתיהם, כך פתאום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המכתבים הודבקו על דלתות הבתים של כ-140 עובדים שבכוונת ההנהלה לפטר, זאת לאחר כשבוע בו הם שובתים במחאה על צעדי ההתייעלות שמתכוונת החברה לבצע.

אבי, עובד במפעל מזה 38 שנה, סיפר לחדשות 2 Online שהגיע אתמול הביתה מקניות בסופר וגילה את המכתב בפתח ביתו: "זו הייתה מעטפה רגילה, אפילו לא של החברה. פתחתי אותה וגיליתי מכתב פיטורים. לא האמנתי. אני עובד מצטיין במפעל, 3 שנים לפני הפנסיה ולא האמנתי שזה מה שיעשו לי".
במקרה אחר, גילה בנו בן ה-12 של אחד העובדים את המכתב על הדלת - ונדהם לגלות שאביו פוטר מעבודתו.

"הוועד הורה לעובדים לא להתיצב לשימוע, פעלנו ברגישות"

בחברה טוענים כי נאלצו לשלוח את מכתבי הפיטורים לבתי העובדים - זאת לאחר שהוועד מנע מהם להתייצב לשימוע לפני פיטורים: "לאחר שפוצצו את המשא ומתן בשבוע שעבר, הוועד הנחה את העובדים לא להגיע לשימוע ולהתחמק מכל ניסיון של ההנהלה ליצירת קשר עמם. בכך הוועד אילץ את החברה לקבל החלטה על המשך העסקתם בחברה ללא קיום שימוע".

מכתבי הפיטורים שחולקו לעובדים (חדשות 2)


"לנוכח סירוב העובדים להגיע למפגשים, נאלצה החברה לשלוח באמצעות שליח מיוחד מכתבים אישיים לעובדים הכלולים ברשימת המפוטרים. על אף הקושי הטמון בהליך זה, הוא נעשה תוך התחשבות ורגישות ונקיטת כל האמצעים למניעת פגיעה בכבודו של העובד. במקרה שאיש לא היה בבית, המכתבים הודבקו על הדלתות. אנו מצפים כי וועד העובדים ינהג באותה הרגישות ויגלה את אותה האחריות וזאת תוך כיבוד החוק וציות לו".