סקר: מי המועמד המתאים ביותר לתפקיד שר האוצר?

איזה פוליטיקאי יצליח לטפל בבעיות הכלכליות הכי בוערות? אחרי שהמחנה הציוני ומפלגת כולנו חשפו את המצע הכלכלי שלהן - על מי הציבור סומך בסוגיות הכלכליות? מי יטפל הכי טוב במחירי הדירות הגבוהים? ומי יטפל בצורה הטובה ביותר ביוקר המחיה?

השבוע הציגו מפלגת המחנה הציוני ומפלגת כולנו את המצע הכלכלי שלהן לטיפול בבעיות הכלכליות הבוערות. סקר של מנו גבע ומינה צמח ממכון "דחף" בחן מי מהפוליטיקאים מועדף על הציבור להיכנס למשרד האוצר ולהתחיל בעבודה הקשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הסקר 18.9% מהציבור סבורים שיו"ר כולנו משה כחלון הוא המועמד המתאים ביותר להיות שר האוצר הבא. אחריו מועמד העבודה, פרופ' מנואל טרכטנברג עם 17.6%, שר האוצר לשעבר יובל שטייניץ עם 7.9%, יו"ר יש עתיד יאיר לפיד עם 7.6%, שלי יחימוביץ' עם 7.4% וראש הממשלה בנימין נתניהו עם 7.3%.

בשאלה מי מהמועמדים יטפל הכי טוב במשבר הדיור זכה כחלון ב-29%. אחריו שר האוצר לשעבר לפיד עם 12.4%, יו"ר מפלגת העבודה יצחק הרצוג עם 9.2%, נתניהו עם 7% ושר הכלכלה ויו"ר הבית היהודי נפתלי בנט עם 5.5%.

בנוגע לשאלה מי יטפל הכי טוב ביוקר המחיה זכה שוב כחלון במרבית אחוזי התמיכה עם 29.3%. אחריו הרצוג עם 13.5%, לפיד עם 12.4%, נתניהו עם 6.8% ונפתלי בנט עם 6.2%.