מסתמן: אלון חסן ישוב לתפקידו בנמל אשדוד

ועדה מיוחדת שהקימה ההסתדרות בעקבות השעייתו העצמית של יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד צפויה להחליט כי חסן לא מצוי יותר בניגוד עניינים בין תפקידו לעסקיו. עם שובו לתפקיד, חסן צפוי לנהל את המו"מ על הפרטת הנמלים מול המדינה

ישוב לתפקידו בקרוב. חזן (חדשות 2)

שלושה חודשים לאחר שיו"ר ועד העובדים בנמל אשדוד, אלון חזן, השעה עצמו מתפקידו בעקבות תחקיר חדשות 2 על ניגוד עניינים בין עסקיו הפרטיים למקום עבודתו, מסתמן כי חזן ישוב לתפקידו. חזן אף צפוי לנהל את המו"מ שיתקיים בין המדינה להסתדרות על הרפורמה בנמלי הים - כפי שהחליט היום (ב') בין הדין הארצי לעבודה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ועדה שהקימה ההסתדרות צפויה לקבוע, כי נכון להיום אין עוד ניגוד עניינים בין עסקיו של חזן לבין תפקידו בנמל אשדוד - זאת בעקבות מספר שינויים בניהול עסקיו. בין היתר חזן רכש את חלקו של שותפו, יניב בלטר, במסעדת "שיפודי ציפורה", משום שבלטר הוא הבעלים של "דנה לוגיסטיקה" המעניקה שירותים לנמל. בנוסף, לאור העובדה כי נמל אשדוד הפסיק באופן צדדי לרכוש חומרי ניקוי המיוצרים במפעל הנמצא בבעלותו, וכן האיסור שחל על משאיות חברת ההובלה של חזן מלהיכנס לנמל, הגיעה הוועדה למסקנה כי חזן אינו נמצא כיום בניגוד עניינים.

"אין ניגוד עניינים". נמל אשדוד (יח"צ נמל אשדוד)

חברי הוועדה, בהם היועץ המשפטי של ההסתדרות עו"ד יחיאל שמיר והיועץ המשפטי של האגף, עו"ד מיה פרי-אלתרמן, צפויים לקבוע בהחלטתם כי לפי המסכת העובדתית שבידיהם, חסן אינו פועל בניגוד לתקנון ההסתדרות. מדובר בתקנה חדשה שנכנסה לתקנון ההסתדרות לאחר הפרסום על חסן בחדשות 2 בחודש יוני האחרון, ולפיה עובד לא יורשה להיות חבר בוועד אם בבעלותו או בבעלות קרוב משפחה מדרגה ראשונה עסק שמקיים פעילות עם מקום עבודתו.

"חרף החזות הקשוחה והגברתנית שלו, אלון הוא בן אדם מאוד שקול ומהווה גורם ממתן", אמר גורם בהסתדרות. לדבריו, אם חסן היה מופיע בדיון האחרון שהתקיים בבית הדין לעבודה, אנשי הוועד בשום אופן לא היו מתפרעים בו.