חשש עולמי: אחד מכל 8 עובדים סבור שיצטרך לעבוד אחרי הפרישה לפנסיה

מחקר בינלאומי חדש מראה שהחששות מהיום שאחרי היציאה לגמלאות הם נחלתם של עובדים בכל רחבי העולם. בבריטניה: אחד מכל חמישה עובדים מאמין כי ימשיך לעבוד לאחר הפרישה. שני הגורמים המרכזיים לשינוי: הלחצים הכלכליים והעלייה בתוחלת החיים

לא נערכים כראוי לפרישה (חדשות 2)

בעיית הפרישה לפנסיה עלתה לאחרונה לכותרות בישראל, ומחקר בינלאומי חדש של HSBC מראה כי מדובר בבעיה כלל עולמית. תוצאות המחקר הראו כי כמעט אחד מכל שמונה עובדים בעולם מאמין כי הוא לא יוכל להרשות לעצמו מבחינה כלכלית לפרוש לפנסיה באופן מלא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מרבית העובדים שהשתתפו במחקר והשיבו כי בכוונתם להמשיך לעבוד גם לאחר הפרישה לפנסיה היו מבריטניה. סקר שערכה HSBC לגבי עתיד הפרישה, הראה כי אחד מכל חמישה עובדים בריטים מאמין כי הוא לא יוכל להפסיק לעבוד גם לאחר הפרישה לפנסיה.

באופן מפתיע, תוצאות דומות התקבלו גם בארה"ב וקנדה, שם כ-18% ו-17% מהאנשים, בהתאמה, סבורים כי הם יאלצו להמשיך לעבוד גם לאחר שיפרשו לפנסיה. מנגד, דווקא בברזיל, רק 5% מהנשאלים השיבו כי הם יאלצו להמשיך לעבוד לאחר הפרישה.

לא מתכוננים כראוי לחיים שאחרי הפרישה לפנסיה

המחקר, שכלל סקר של 16,000 עובדים ב-15 מדינות שונות מראה כי חל שינוי גלובלי בתחום הפנסיה. הממצאים מראים כי שני הגורמים המרכזיים לשינוי זה הם הלחצים הכלכליים שאיתם נאלצים להתמודד העובדים ממעמד הביניים ומטה וכן העלייה בתוחלת החיים.

המחקר של HSBC מגיע לאחר שסטיב ווב, השר הבריטי הממונה על נושא הפנסיה, שלח בשבוע שעבר אזהרות שנשמעו לאחרונה גם בישראל, שלפיהן פערי הפנסיה מתרחבים, כאשר יותר מ-13 מיליון בריטים צפויים לקבל לאחר הפרישה קצבת פנסיה דחוקה, כי לא חסכו מספיק במהלך שנות עבודתם.

ממצאי המחקר מאשרים את החששות. כחמישית מהעובדים שפרשו לפנסיה בבריטניה והשתתפו בסקר, דיווחו כי לא היו להם תוכניות פיננסיות מיוחדות לפרישה או שלא התכוננו בצורה מתאימה ל"פרישה נוחה".

35% מהפנסיונרים שהשתתפו בסקר השיבו כי הבינו רק בדיעבד שלא היו מוכנים לפרישה, מבחינה פיננסית, רק לאחר שכבר פרשו לפנסיה.