שוב: ביל גייטס הוא האיש העשיר בעולם

מרשימת 400 האנשים העשירים בארצות הברית שפרסם המגאזין "פורבס" עולה כי ביל גייטס הוא העשיר ביותר זו השנה ה-20 ברציפות, וכי הוא חזר לראש רשימת עשירי העולם. הונו מוערך ביותר מ-72 מיליארד דולרים. במקום השני ניצב וורן באפט שהגדיל השנה את הונו

ביל גייטס (רויטרס)

המגזין האמריקני "פורבס" פרסם היום (ב') את רשימת האנשים העשירים בארצות הברית. לפי הרשימה, ביל גייטס הוא האדם העשיר ביותר, זו השנה ה-20 ברציפות. הונו של מייסד ענקית התוכנה "מייקרוסופט" מוערך בכ-72 מיליארד דולרים. עד השנה החזיק בתואר זה המיליארדר המקסיקני קרלוס סלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הרשימה, איל ההשקעות וורן באפט הוא השני בעושרו, עם הון המוערך ב-58.5 מיליארד דולרים. באפט הוא המרוויח הגדול של השנה, לאחר שהגדיל את הונו ב-12.5 מיליארד. מיליארדר נוסף, שהגדיל את הונו והתברג בין 20 הראשונים ברשימה, הוא מייסד פייסבוק מארק צוקרברג שהרוויח השנה 9.6 מיליארד דולרים.

שמות נוספים שמככבים ברשימת הזהב הם: דיוויד דאפילד, שהונו שולש השנה לרמה של 6.4 מיליארד דולרים, ואלון מאסק, מייסד פיי-פאל, טסלה וחברות נוספות, עם הון אישי של 6.7 מיליארד דולרים.

חמש שנים אחרי פרוץ המשבר הכלכלי בארצות הברית, נראה כי לפחות העשירים ביותר הרוויחו בחזרה את מה שהפסידו. 400 המיליארדרים ברשימה שווים 2.02 טריליון דולרים בסך הכל, 300 מיליארד יותר מאשר בשנה שעברה.