יוזמה: מתפללים יוכלו לאחר לעבודה

בעקבות החלטת הממשלה על שינוי במועד המעבר לשעון החורף, שר הכלכלה הפיץ טיוטת היתר לציבור העובדים המסורתיים להתייצב באיחור לעבודתם, זאת כדי לאפשר להם להתפלל על פי עקרונות ההלכה היהודית. העובדים ישלימו את זמן האיחור בתום יום העבודה. השר בנט: המצב החדש מחייב במציאת פתרון שיאזן בין צרכי העובדים והמעסיקים

העובדים המתפללים יוכלו לאחר לעבודה, אילו (AP)

שר הכלכלה נפתלי בנט פועל לאפשר לציבור העובדים המתפללים לאחר למקום עבודתם בחצי שעה, זאת על רקע דחיית המעבר לשעון חורף. חצי שעת האיחור תושלם על ידי העובדים בסוף יום העבודה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בנט הנחה את אנשי משרדו להפיץ בקרב ארגוני העובדים והמעסיקים טיוטת היתר הקובע כי בימים בהם על העובד להתייצב לעבודתו בין 07:00-08:00, בעוד ששעת הזריחה היא לאחר 06:30, יהיה זכאי העובד ליטול את ההפסקה לה הוא זכאי לצורך תפילה לפני תחילת יום העבודה ולא במהלכו.

בכדי לא לפגוע במעסיקים, נכתב בטיוטה כי על העובד לפצות את המעסיק על משך זמן האיחור לעבודה. באופן זה, הוצע לאפשר לעובדים שומרי המסורת לאחר למקום העבודה בחצי שעה ובלבד שיישארו לעבוד חצי שעה נוספת בתום אותו יום עבודה או בתום יום אחר באותו חודש שייקבע על ידי המעביד.

לדברי המשרד, הצורך בהפצת ההוראה נוצר בין השאר בעקבות השינוי במועד המעבר לשעון חורף אותו אישרה הממשלה. הזזת מועד המעבר, עלול להוות מכשול לציבור העובדים המסורתיים שעל פי ההלכה אינם יכולים להתחיל בתפילה בטרם זריחת השמש.

"למצוא פתרון שיאזן בין הצרכים", בנט (חדשות 2)

בנט: "איזון ראוי בין צרכי העובדים והמעסיקים"

שר הכלכלה נפתלי בנט הבהיר כי הפצת הטיוטה, הינה בגדר מציאת פתרון חשוב לציבור המתפללים המתייצב לעבודתו בשעות הבוקר המוקדמות. "ההיתר המוצע מציע פתרון המאזן בין צרכי העובדים שומרי המסורת, לבין צרכי המעסיקים, שפעילותם אינה אמורה להיפגע כתוצאה מהעיכוב במועד זריחתה של השמש בתקופות מסוימות של השנה", הבהיר בנט.

לדברי המשרד, הליך ההיוועצות בנוגע לטיוטה עם הארגונים השונים יהיה קצר, זאת בשל קרבת המועד בו תחול התקצרות הימים. השר בנט הוסיף: "נולד כאן צורך מובהק המצדיק חריגה מחוק שעות עבודה ומנוחה ואני שמח שהחוק מאפשר את הגמישות הזו לאפשר תפילה כהלכתה במיוחד בימים אלו של חשבון נפש ותפילה".