חברת "שמן" הודיעה: מצאנו נפט באיכות גבוהה באזור פלמחים

חברת חיפושי הנפט והגז שבראשה עומד הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי, הודיעה על עדויות לנפט באיכות גבוהה בקידוח "ים 3" של החברה. על פי ההערכות המאגר מכיל יותר ממאה מיליון חביות נפט, והבדיקות לקראת הפקת הנפט יעלו על פי ההערכות כ-12 מיליון דולרים

האם תתאפשר הפקת נפט מן הקידוח? אילוסטרצי (רויטרס)

חברת "שמן" לחיפושי נפט וגז דיווחה הבוקר (א') על סימני נפט שהתגלו בימים האחרונים בקידוח "ים 3" הממוקם מערבית לחוף פלמחים. על פי ההערכות המאגר מכיל 120 מיליון חביות נפט ב"איכות גבוהה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הודעת החברה, בראשות הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי, מפעילי הקידוח ביצעו בדיקות בעומק של כ-5,700 מטרים, בהן נבחנו תכונות הסלע שבמאגר. הבדיקות העלו שבקידוח ישנם סימני נפט משמעותיים בשכבה של 68 מטרים, בעומק של כ-5,175 מטרים מתחת לפני הים.

כעת מתכוונים בחברת "שמן" לערוך מבחנים ליכולת הפקת הנפט מן המאגר שנמצא. העלות המוערכת של מבחני הפקת הנפט מוערכת בכ-12 מיליון דולר, והם צפויים לארוך מספר שבועות. בתום המבחנים צפויים המשקיעים בחברה לקבל מידע מלא אודות שווי המאגר והכדאיות הכלכלית של הפקת הנפט.

כבר לפני כשבועיים הודיעה החברה, בראשותו של, כי ישנם "סימנים משמעותיים" לאפשרות של דלק המכונה "נפט קל". בעקבות ההודעה, ערך המניה זינק בבורסה בלא פחות מ-7%.