תנאי עובדי הניקיון במגזר הפרטי יושוו למגזר הציבורי

ערב ראש השנה, הוחלט להרחיב את ההסכם הקיבוצי לשיפור תנאי העסקתם של עובדי הקבלן. בחודש הקרוב צפויים המנקים במגזר הפרטי להינות מתנאים שווים לאלה של עובדי הניקיון במגזר הציבורי. "זוהי בשורה חשוב לעובדים החלשים ביותר במשק", אמר השר בנט לאחר ההחלטה

אחרי שנתיים של מאבקים, ההסכם הקיבוצי לשיפור תנאיהם של עובדי הקבלן יורחב ותנאיהם של המנקים במגזר הפרטי יושוו לאלה של עובדי הניקיון במגזר הציבורי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במסגרת מאבק עובדי הקבלן חתמה המדינה על הסכם קיבוצי שישפר את מצבם. בין היתר הוטבו זכויותיהם של עובדי הניקיון במגזר הציבורי. היום התקיימה במשרד הכלכלה פגישה משולשלת של שר הכלכלה נפתלי בנט, יו"ר ההסתדרות עופר עיני ונשיא התאחדות התעשיינים צביקה אורן.

בפגישה הוחלט להרחיב את ההסכם הקיבוצי שנחתם גם למנקים במגזר הפרטי ובקרוב הם יהנו מתנאים זהים לאלה של המנקים במגזר הציבורי. בחודש הקרוב צפויה להתכנס ועדה בראשותו של בנט שתבחן את הקריטריונים השונים לזכאות.

"זוהי בשורה חשובה לעובדי הקבלן הנחשבים לעובדים החלשים ביותר במשק", אמר השר בנט שיזם את המהלך, "אני מקווה ומאמין כי נציגי העובדים והמעסיקים ינצלו את תקופת השימוע בכדי להוביל להסכם מאוחד ומוסכם לטובת העובדים".