רגע היסטורי בסלקום: ההנהלה הכירה בהתארגנות העובדים

הנהלת חברת הסלולר הודיעה כי היא מכירה בהסתדרות כארגון העובדים היציג, בעקבות תוספת החתימות שדרשה מוועד העובדים. "יום חג לעובדים", אמרה יו"ר הוועד. "ניכנס עם העובדים למו"מ על הסכם קיבוצי", הבטיחו בסלקום

"זהו יום חג לעובדים". ארכיון (חדשות 2)

רגע היסטורי בסלקום: הנהלת חברת הסלולר הודיעה הערב (ב') כי היא מקבלת ומכירה בהסתדרות כארגון העובדים היציג בחברה, זאת בעקבות תוספת חתימות שבעקבותיה הובהר מעבר לכל ספק כי העובדים השיגו את הרוב הדרוש לצורך הקמת ועד יציג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מדובר ביום היסטורי לעובדי סלקום, שניהלו מאבק עיקש בחודשים האחרונים ובסופו של דבר הצליחו להביא את הנהלת החברה להכיר בהתאגדותם. בשבוע שעבר איימו העובדים כי אם הנהלת סלקום לא תשנה את גישתה, ותמשיך בסירובה להכיר בהתארגנות העובדים, הם יכריזו רשמית על סכסוך עבודה.

"סימן ראשון לקראת השנה הבאה עלינו לטובה"

העובדים הגישו לפני יותר משבוע את 199 הטפסים שההנהלה טענה שחסרים ליציגות, ואף הוסיפו יותר טפסים מהנדרש. חרף זאת, העובדים טענו כי הנהלת סלקום ממשיכה לגרור רגליים ואינה מוכנה לקבל את הדרישה לשבת עם נציגי העובדים למשא ומתן על הסכם קיבוצי.

יושב ראש ועד עובדי סלקום נטויז'ן, מיה יניב אמרה כי "זהו יום חג לעובדים. ערב ראש השנה ניתן להגיד שזהו סימן ראשון לקראת השנה הבאה עלינו לטובה. אנו נפעל להשגת הסכם קיבוצי הטוב ביותר לטובת העובדים".

מסלקום נמסר בתגובה כי "בשל חתימות של מצטרפים נוספים שהוגשו לחברה בימים האחרונים, התכנס הערב דירקטוריון החברה והכיר בהסתדרות כארגון היציג בחברה. דירקטוריון החברה הצהיר כי מאז ומתמיד היו עובדי החברה שותפים לדרך ולהצלחת החברה; וסלקום, כפי שהצהירה בעבר, מכבדת את רצון עובדיה להתאגד ותיכנס עם נציגי העובדים למשא-ומתן על הסכם קיבוצי".

ראש האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות אבי ניסנקורן מסר בתגובה: "אני מברך את העובדים ונפעל להגעה להסדר קיבוצי לטובת העובדים ולטובת החברה".