בנק ישראל: תוספות השכר למנהלי הבנקים יוגבלו

בימים הקרובים בנק ישראל יוציא הנחיה חדשה שתגביל את תוספות השכר של כל המנהלים הבכירים בבנקים בישראל. המהלך, שכמוהו בוצע גם במדינות נוספות באיחוד האירופי בוצע בשל החלטות שגויות שקיבלו המנהלים כי חשבו רק על הבונוס השנתי שלהם

בנק ישראל יוציא בימים הקרובים הנחיה מיוחדת שנוגעת לשכר של כל המנהלים הבכירים בבנקים: לחדשות 2 נודע כי ההנחיה אומרת שהבונוס השנתי למנהלים הבכירים לא יעלה על המשכורת השנתית ורק במקרים מיוחדים ובאישור האסיפה הכללית יכול להיות כפול

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הרקע הוא תרגיל חשבונאי, במהלכו המנהלים מקבלים משכורת "נמוכה" יחסית של 200-150 אלף שקלים לחודש, ואז הבונוס השנתי הוא פי שניים, שלושה ואפילו ארבעה. בבנק ישראל אומרים כי זה לא ראוי וכי לעתים המנהלים מבצעים החלטות שגויות כי הם חושבים רק על הבונוס השנתי.

המהלך בא בהמשך לצעדים דומים שננקטו במדינות נוספות באיחוד האירופי, שהגבילו את הבונוסים של מנהלי הבנקים. בבנק ישראל סירבו להגיב לידיעה.

לפיד נגד הבונוסים לבכירי לאומי

הידיעה מצטרפת לכך שאמש דיווחנו כי שר האוצר יאיר לפיד הביע התנגדות נחרצת למהלך תגמול נדיבה לבכירי בנק לאומי ואמר כי הוא אינו הולם את המציאות הכלכלית, זאת לאחר שבתחילת החודש קבע דירקטוריון בנק לאומי מדיניות תגמול נדיבה למנכ"לית הבנק, ליושב הראש ולבכירים נוספים.

על פי התכנית, יתוגמלו בכירי הבנק בבונוסים ובמניות, גם אם תוצאותיו העסקיות יהיו פושרות יחסית. בתקופה הקרובה יתכנס הדירקטוריון לאשר את ההחלטה אולם המדינה, לה אחוז נכבד בבעלות על הבנק מתנגד. שר האוצר לפיד הבהיר גובה המשכורות ותגמולים מוגזם וכי מדובר בעיתוי לא נכון למהלך. "לא ייתכן שיהיו משכורות כאלה בתקופה של קיצוצים, זה לא נכון ולא מוסרי", הסביר לפיד.