השותף של דנקנר: "לא נוסיף שקל להצעה הנוכחית"

נוחי דנקנר ממתין להכרעת בית המשפט בנוגע להצעות שהוגשו מטעם האוליגרך אלכסנדר גרנובסקי שבריאיון לחדשות 2 אומר: "לא נוסיף שקל להצעה, לא נכפה עצמנו על אף אחד"

דנקנר בבית המשפט, השבוע (חדשות 2)

"ההצעה שהוגשה היום לבית המשפט היא ההצעה הסופית, לא נוסיף שקל אחד. אם בעלי אגרות החוב לא ירצו לקבל את ההסדר הזה, לא נכפה את עצמנו על אף אחד" - כך מצהיר היום אלכסנדר גרנובסקי, מי שעשוי להיות בעל השליטה ב-IDB בריאיון לחדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעוד נוחי דנקנר ונושי IDB אחזקות ממתינים למוצא פיו של השופט איתן אורנשטיין באשר להצעות שהוגשו היום בבית המשפט, מבהירים גורמים מטעמו של האוליגרך החב"דניק, כי ההצעה שהוגשה לבית המשפט היא הצעתם הסופית בהחלט לכניסתם לקבוצה.

לדבריהם, ההתנהלות של הנושים ונציגי אגרות החוב בתקופה האחרונה מלמדת על כך שכוונתם לפתוח את IDB למרכז נוסף ביום שאחרי הכרעת השופט, תהא אשר תהא.

כזכור, בהסדר המדובר שעליו סיכמו נציגויות האג"ח עם מי שהיה שותפו הפוטנציאלי של דנקנר עד ממש לא מזמן, אדוארדו אלשטיין, כולל הזרמת 770 מיליון שקלים לקופת IBD אחזקות בתמורה לקבלת 50.5% ממניות החברה - כלומר קבלת השליטה, בעוד הנציגויות יחזיקו את היתר, 49.5%. משמעות האפשרות הזו היא הפקעה מוחלטת של IBD מידיו של בעל השליטה הנוכחי דנקנר.

במקצה הנוכחי סביר להניח שבית המשפט לא ייבחר באופציה הזו ויעניק ארכה נוספת לדנקנר על מנת לבסס את השותפות עם גרנובסקי. בכל אחד מהתסריטים, קיימת אפשרות שהעסקה לא תיסגר וההכרעה למעשה לא תיפול גם עם הודעת השופט. הליך אישור כניסתו של אלשטיין על ידי הרגולציה של עשוי לארוך עוד מספר חודשים. בזמן הזה ייתכן מאוד שיתעוררו בלוטות הטעם העסקי של עוד כמה קבוצות או בעלי הון מישראל או מהעולם. האם הן ייכנסו למשחק? לפחות מבחינתם בעלי החוב התשובה ממש לא חד משמעית.

לדברי חלק מנציגי הנושים שאיתם שוחחנו בשבוע שעבר, ייתכן מאוד שעל מנת להגדיל את הזרמת הכסף והקטנת החוב, הם דווקא ישמחו לכניסתם של שחקנים חדשים. האם IBD צפויה להיכנס בקרוב לעוד סחרור? ייתכן מאוד שכן. ובדיוק על האפשרות הזו אומרים אותם גורמים בסביבתו של גרנובסקי כי אין בכוונתו להיות חלק מהמשחק.

"אנחנו מציעים לבעלי החוב את ההסדר הטוב, הבריא והנכון ביותר, והם יודעים את זה. מי שינסה לסכל את המהלך, זו זכותו, רק שייקח בחשבון שלא יהיה פה מיקוח. גרנובסקי לא ינסה להשתלט על הקבוצה בכוח.

הנושים יצטרכו להכריע, ואם הם יחליטו להמשיך לטלטל את החברה עם העמדת הקבוצה על המדף לעוד סבב של ניסיונות מכירה זו זכותם, אנחנו נעבור הלאה ונמצא בקרוב השקעות חלופיות בארץ, שתואמות את השקפת העולם העסקית ויהודית שלנו", אמר אותו גורם.