הבוקר: דיון גורלי על השליטה ב-IDB

הלילה הודיע נוחי דנקנר כי יעביר לקופת בית המשפט 520 מיליון שקלים, יחד עם המשקיע גרנובסקי. בית המשפט יכריע הבוקר האם דנקנר עמד בתנאים שהוצבו לו, והשופט אורנשטיין יידרש לקבוע האם לתת ארכה נוספת לדנקנר - או להעביר את השליטה לידי מחזיקי האג"ח

הבוקר (א') ייערך דיון גורלי בנוגע לשליטה בקונצרן IDB. נוחי דנקנר יבקש מבית המשפט זמן נוסף כדי לקדם את העסקה עם המשקיע אלכסנדר גרנובסקי ועם הנושים. הלילה הודיעו דנקנר ושותפו החדש גרנובסקי כי השיגו 520 מיליון שקלים אותם יפקידו בנאמנות, כפי שדרש בית המשפט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מנגד, מחזיקי אגרות החוב דורשים באופן מיידי את העברת השליטה בחברה. מחזיקי האג"ח הגיעו לְהסכם עם שותפו לשעבר של דנקנר, אדוארדו אלשטיין, שרוצה לקבל לידיו את האחזקה באיי-די-בי.

בשבוע שעבר קצב השופט איתן אורנשטיין דד-ליין לדנקנר, לפיו הוא מתבקש להפקיד 500 מיליון שקל עד ה-25 באוגוסט - כלומר, היום -או שהשליטה באיי.די.בי תילקח ממנו ותועבר לידי מחזיקי האג"ח. דנקנר צירף אליו את המשקיע היהודי-אוקראיני גרנובסקי, שמתכנן להשתלט על איי.די.בי באמצעות השתלטות על אמבלייז וקופת המזומנים שלה.

השופט יחליט האם לתת ארכה

הבוקר בשעה 8:00, לפני תחילת הדיון בבית המשפט, יפקידו דנקנר וגרנובסקי 50 מיליון שקלים בקופת ביהמ"ש. מחרתיים (ג') בשעות אחה"צ יפקידו השניים 20 מיליון שקלים נוספים. איי.די.בי כבר דיווחה לבורסה כי החברה הוציאה צ'קים עבור הסכומים הנ"ל ביום שישי, אך מכיוון שבנק הדואר היה סגור, הכספים יופקדו היום בבוקר.

במקביל, דנקנר וגרנובסקי צפויים להעביר 450 מיליון שקלים לחשבון נאמנות עליו יופקד עו"ד ישראל שמעונוב, בא כוחה של אמבלייז. לדברי שמעונוב, "בשני חשבונות נאמנות המתנהלים בבנק בישראל מופקד סך כולל העולה על 450 מיליון שקל".

בשבוע שעבר העניק אורנשטיין "אור ירוק" לקיום אסיפות מחזיקי האג"ח, כאשר נציגות מחזיקי אג"ח אי.די.בי אחזקות מסרה כי "רוב מכריע של מחזיקי אג"ח אי.די.בי אחזקות הצביע על מתווה של לקיחת השליטה בחברה וחלוקת המניות לבעלי החוב". מצד שני, אורנשטיין העניק לדנקנר שבוע להשיג חצי מיליארד שקל כתנאי למתן פרק זמן נוסף לשניים לגבש הסדר חוב באי.די.בי.

כעת, לאחר שדנקנר וגרנובסקי השיגו 20 מיליון שקלים מעל הסכום שדרש אורנשטיין, על השופט להחליט האם הוא ייתן לשניים ארכה להצגת מתווה ההסדר המשופר שלהם - ולדחות את אסיפות הנושים.