בוטלה העסקה למכירת בטר פלייס

הנהלת בטר פלייס הגישה בקשה לבית המשפט, שיורה על ביטול העסקה לרכישת החברה, וזאת לאחר שהקבוצה הרוכשת לא עמדה בהתחייבויותיה הכספיות. גורם המקורב לעסקה מעריך כי לא ייפתח מחדש מכרז הרכישה, אלא יינתן לאחת ההצעות האחרות שהוגשו

בוטלה עסקת הרכישה. ארכיון (רויטרס)

מהמורה נוספת לחברת בטר פלייס. הנהלת בטר פלייס הודיעה הערב (ד') על ביטול העסקה לרכישת החברה, לאחר שהקבוצה הרוכשת - סאנרייז - לא הצליחה לעמוד בהתחייבויותיה הכספיות ולהעביר את התשלום במועד שנקבע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עורכת הדין סיגל רוזן רכב, מנהלת מיוחדת בחברה, הגישה הערב לבית המשפט בקשה דחופה להורות על ביטול ההסכם. כמו כן מבקשת החברה כי בית המשפט יורה על השבת הנכסים שנמכרו במסגרת העסקה וכי יתיר להם לחלט ערבויות בנקאיות וכספים בסך 1.8 מיליון שקלים.

"מדובר בהפרה של החלטה שיפוטית של בית המשפט וב'הפרה יסודית' (נוספת) של הסכם המכר", נמסר מהחברה. "בנוסף מבקשים המנהלים המיוחדים כי בית המשפט יוציא כנגד הרוכשת צו איסור ביצוע דיספוזיציה באשר לכל נכסי החברות שהועברו במסגרת הסכם המכר".

קבוצת סאנרייז לא עמדה בהתחייבויות. ארכיו (חדשות 2)

גורם המקורב לעסקה מעריך כי המכרז לרכישת חברת בטר פלייס לא ייפתח כעת מחדש בעקבות ביטול העסקה, אלא יינתן לאחת ההצעות האחרות שהוגשו.

אפי שחק, יו"ר בטר פלייס אמר: "גרין אי וי המפעילה כיום את בטר פלייס, הציעה הסדר חדש לאור העובדה שהמפרקים ומשרד התחבורה מעכבים עד היום את מתן רישיון הייבוא". הוא הוסיף, כי "העיכוב ברישיון הייבוא מעכב את מימוש הנכסים של החברה שבראשם כ-350 מכוניות חשמליות מסוג רנו פלואנז. מימוש הנכסים היה אמור להוות חלק מתזרים המזומנים של החברה להוצאות שוטפות וכן מהווים חלק מכריע בהחלטת המשקיעים באם להזרים כסף נוסף לחברה".