יום לפני פקיעת האולטימטום: דנקנר מוכר את מרבית אחזקותיו ב"כלל ביטוח"

מחר הוא המועד האחרון שהוצב בפני איי.די.בי למכירת מרבית משליטתו בחברת הביטוח. יום לפני פקיעת התנאי, הודיע נוחי דנקנר על חתימת הסכם רכישה של מרבית מניות "כלל ביטוח" שבבעלותו. החברה מהונג קונג שתרכוש את האחזקה בחברה, תשלם בעבורה סכום כולל של כמעט מיליארד וחצי שקלים

מצא קונה ברגע האחרון, דנקנר (חדשות 2)

יממה לפני שפג המועד האחרון שהציב בית המשפט לאיש העסקים נוחי דנקנר, למכירת מחצית מאחזקותיו בחברת כלל ביטוח - הודיע היום (ד') קונצרן איי.די.בי על הסכם למכירת 32 אחוזים ממניות החברה, בסכום של כ-1.47 מיליארד שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

איי.די.בי פיתוח, המחזיקה בכמעט 55 אחוזים מחברת כלל ביטוח, תמכור את מרבית אחזקתה בחברה לקבוצת JT CAPITAL מהונג קונג. העסקה צפויה לצאת לפועל בתוך 45 ימים, אז יודיעו אנשי העסקים מהמזרח מי הם התאגידים שמהם יועבר הכסף לביצוע הרכישה.

בנוסף תצטרך החברה מהונג קונג להציג מסמכים המעידים כי לקבוצת הרוכשים ישנו שווי נכסים בהיקף כולל של 700 מיליון דולר - סכום המורכב ממחיר רכישת מניות כלל ביטוח, ששוויין כ-400 מיליון דולר, וממחיר אופציית רכישת שארית המניות, שמחירן כ-300 מיליון דולר נוספים.

"אי.די.בי פתוח ניהלה הליך מכירה מובנה, בלוח זמנים מאתגר במיוחד, בהתאם להחלטת בית המשפט לקצוב את פרק הזמן להסכם מכירת מניות כלל ביטוח עד מחר" מסר נוחי דנקנר בהודעה לתקשורת. "איי.די.בי נאלצת להיפרד מהשליטה ב'כלל ביטוח', לאור צרכי הנזילות שלה, על אף שהנהלת החברה מבצעת בחודשים האחרונים מהפך עסקי משמעותי".

חברת JT CAPITAL הפקידה בינתיים סכום של 20 מיליון דולרים בחשבון נאמנות. לאחר אישור העסקה על ידי בית המשפט יועברו לנאמנות 7.7 מיליון שקלים נוספים. "אם הרוכשת לא תעמוד בתנאי היכולת הכלכלית במועד שנקבע, סכום זה יחולט ויועבר לאי די בי פיתוח. אם הרוכשת תעמוד בתנאי היכולת הכלכלית במועד שנקבע, הסכום ימשיך להיות מוחזק בנאמנות לצרכי ההסכם", מסרה הנהלת איי.די.בי.