מהבוקר: הקיצוץ בקצבאות הילדים מגיע לכיס

קצבת הילדים שתכנס היום לחשבונות הבנק של ההורים בישראל תהיה נמוכה בהרבה מהרגיל - זהו תשלום הקצבה הראשון מאז נכנס לתוקפו הקיצוץ החד בקצבאות. בהשוואה לתשלום שניתן עד כה - הורים לילד אחד יפסידו כ-35 שקלים בעוד הורים לשלושה ילדים יפסידו סכום של כ-280 שקלים. חשבו את סכום הקצבה שלכם

הגזירות נמשכות: החל מהבוקר יורגשו הקיצוצים החדים בקצבאות הילדים, שאושרו בחודש שעבר במסגרת חוק ההסדרים. הקיצוץ נכנס לתוקפו באופן רשמי כבר בתחילת חודש אוגוסט, אך היום לראשונה יקבלו המשפחות הישראליות את הקצבאות המצומצמות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ילדים שנולדו אחרי 1 ביוני 2003 יקבלו קצבה אחידה בגובה של 140 שקלים עבור כל ילד, ללא תלות במספר הילדים במשפחה. לפני הקיצוץ בתקציב קיבלו ההורים תשלום גבוה יותר שנקבע על פי מספר הילדים - הורים לילד אחד קיבלו 175 שקלים, הורים לשניים קיבלו 438 שקלים, הורים לשלושה ילדים קיבלו 701 שקלים, והורים לארבעה ילדים קיבלו עד כה 964 שקלים בחודש.

הורים לילדים שנולדו לפני 31 במאי 2003 יקבלו 140 שקלים עבור הילדים הראשון והשני. משפחות עם שלושה ילדים יקבלו 172 שקלים עבור כל ילד, עם ארבעה ילדים 336 שקלים, ומשפחות עם חמישה ילדים או יותר יקבלו 354 שקלים עבור כל ילד במשפחה.

כמה כסף מגיע לכם? (חדשות 2)

לפיד: "קצבאות הילדים מנציחות את העוני"

בנוסף, הורים המקבלים קצבת הבטחת הכנסה, תשלומי מזונות, קצבת זקנה עם תוספת השלמת הכנסה או קצבת שאירים עם תוספת השלמת הכנסה - יקבלו תוספת תשלום של 98 שקלים עבור הילד השלישי והרביעי במשפחה.

בתחילת השבוע התייחס שר האוצר יאיר לפיד לקיצוץ החד בקצבאות הילדים - מהלך שגרר אחריו ביקורת רבה. במכתב העדכון השבועי שנשלח לחברי מפלגת "יש עתיד, כתב שר האוצר כי "במשך שנים הוכח שוב ושוב שקצבאות הילדים אינן מוציאות את האנשים מעוני, אלא רק מנציחות את העוני. יש רק דבר אחד שמאפשר למשפחות לצאת ממעגל העוני - וזו עבודה. זה הפירוש של אחריות הורית, זה גם הפירוש של אחריות חברתית".

שר האוצר לפיד (חדשות 2)

בהמשך דבריו הבטיח שר האוצר: "אנחנו נעשה הכל כדי לסייע לכל מי שרוצה לצאת לעבודה - החל מתכניות השמה וכלה בתמריצים כספיים לכל מי שעובד בשכר נמוך - אבל מעמד הביניים הישראלי אינו אמור לממן אנשים שיכולים לעבוד ואינם עובדים".

רוצים לדעת כמה כסף מגיע לכם? חשבו את גובה קצבת הילדים