3 זוכי נובל לכלכלה המליצו על אקשטיין למשרת הנגיד

השופט טירקל, ראש הממשלה נתניהו ושר האוצר לפיד עוד לא החליטו האם למנות את הפרופסור מריו בלכר או את הפרופסור צבי אקשטיין לנגיד בנק ישראל. שלושה כלכלנים אמריקנים זוכי פרס נובל לכלכלה שלחו מכתבי המלצה על אקשטיין

נתניהו, לפיד וועדת טירקל עדיין לא החליטו על זהות הנגיד, אז יש מי שמנסה לעזור להם: שלושה זוכי פרס נובל לכלכלה מארצות הברית הביעו תמיכה במועמדותו של פרופ' צבי אקשטיין: "אנחנו חושבים שהוא המועמד הראוי", כתבו לראש הממשלה ולשר האוצר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ישנם ארבעה מועמדים במרוץ לתפקיד הנגיד הבא, אבל בפועל מתקיים מרוץ צמוד בין שניים מהם: פרופ' מריו בלכר מארגנטינה ופרופ' צבי אקשטיין מישראל. בימים האחרונים הגיעו שלושה מכתבים משלושה זוכי פרס נובל אמריקנים, שאומרים לראש הממשלה ולשר האוצר "אנחנו ממליצים למנות את פרופ' צבי אקשטיין לתפקיד". 

"אנחנו חושבים שהוא המועמד הראוי", כתבו פרופ' תומאס ג'יי. סרגנט, פרופ' רוברט אי. לוקס ופרופ' אדוארד סי. פרסקוט. "אמנם לא כמו סטנלי פישר, אבל היחיד שיכול להתקבל לתפקיד".

מה אנחנו למדים מהעניין הזה? שפרופסורים לכלכלה הם אנשים מנומסים, אבל שגם יודעים לנהל התמודדות. הרי זה לא מקרי ש-3 מכתבים הגיעו באותו פרק זמן. המתמודדים עושים עבודה מאחורי הקלעים ומנסים לשכנע. החלטה, בכל מקרה, עדיין לא התקבלה.