הצעה לרכישת IDB תמורת מיליארד שקלים

חברת דרמור ניהול ויזמות בע"מ ואדם בשם משה סבח הגישו לבית המשפט המחוזי בתל אביב הצעה לרכישת מניות השליטה באיי.די.בי פיתוח. על פי ההצעה, תמורת מיליארד שקלים ירכשו חברת דרמור וסבח 57.34% ממניות החברה

לבית המשפט המחוזי בתל אביב הוגשה היום (ה') הצעה לרכישת מניות השליטה באי.די.בי פיתוח בע"מ. על פי ההצעה, חברת דרמור ניהול ויזמות בע"מ תזרים לחברה 800 מיליון שקלים ועוד 200 מיליון שקלים יועברו למחזיקי האג"ח, וזאת בתמורה ל-57.34% ממניות השליטה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהצעה, שהוגשה לבית המשפט על ידי עורך הדין עמוס מימון, מצוין כי מסמכים שהגישו חברת דרמור ואדם בשם משה סבח "מלמדים על יכולת כספית-בנקאית מוכחת של לא פחות מ-440 מיליון דולר". עוד מצוין כי החברה תוכל להעביר את הכסף הדרוש במזומן בתוך שבעה ימי עסקים מיום קבלת האישור.

שלושה ימים בלבד נותרו לדנקנר, עדיין בעל השליטה בקונצרן, להציג לביהמ"ש מתווה מוצק להסדר חוב, הכולל משקיע חיצוני שיזרים מאות מיליוני שקלים לקונצרן חדל הפירעון. על רקע זה, מנסה דנקנר לקדם מתווה להסכם השקעה של המיליונר האוקראיני אלכסנדר גרנובסקי בקונצרן - מתווה המאיים ליצור פירמידה חסרת תקדים בת שבע קומות של חברות ציבוריות.

יידחה מועד אסיפות הנושים?

בהתאם לכך שלחה הבוקר אי.די.בי בקשה דחופה לביהמ"ש לדחיית המועד שנקבע לאסיפות הנושים המקדימות, שאמורות להיערך ביום ראשון הקרוב כדי להצביע על מתווה הסדר החוב שמציע דנקנר בקונצרן. עד כה כבר דחה ביהמ"ש פעמיים את מועד כינוס האסיפות, בשל בקשות של אי.די.בי, הטוענת כי סדר הזמנים הצפוף שקבע ביהמ"ש ימנע ממחזיקי האג"ח לקבל החלטת הצבעה מושכלת.

היום, בתגובה לבקשת החברה, הורה השופט המחוזי איתן אורנשטיין, האמון על תיק אי.די.בי, לכנ"ר, לרשות ני"ע, למומחה מטעמו אייל גבאי ולמשקיף החיצוני עו"ד חגי אולמן, להגיש לו עד מחר את חוות דעתם בשאלה אם להיעתר לבקשת הדחייה. משמעות דחייה נוספת - כפי שמבקשת אי.די.בי - היא דחייה אוטומטית גם במתן החלטת אורנשטיין לגבי עתיד השליטה באי.די.בי, שאמורה להינתן בעוד עשרה ימים.