מי הוריד ללפיד את השאלטר? שר האוצר נאם בשדה התעופה - מערכת ההגברה כבתה

במהלך טקס החתימה על סגירת שדה התעופה דב בתל אביב הבוקר בו נאם שר האוצר יאיר לפיד, אירעו כמה הפסקות חשמל קצרות שהותירו את השר ויתר האורחים באולם ההרצאות במקום ללא הגברה, מזגן ואור. ההערכה היא שעובדי "ארקיע" שמחו נגד לפיד על סגירת השדה הם אלו שעומדים מאחורי המעשה

אין חשמל באוויר: במהלך נאומו של שר האוצר יאיר לפיד במעמד החתימה על סגירת שדה דב בתל אביב ופינויו לטובת בניית אלפי יחידות דיור, אירעו במקום הפסקות חשמל "מסתוריות". לפיד נאם בשעה שבאולם הקטן השתררה חשיכה. החשד הוא שעובדי "ארקיע" שמחו נגד לפיד הם אלו שגרמו לשיבושים במערכת החשמל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך מסיבת העיתונאים שנערכה במקום, בה נשא דברים גם שר הבינוי והשיכון אורי אריאל, הופרעו דבריהם של אריאל ולפיד מספר פעמים על ידי עובדי "ארקיע" שהפגינו מחוץ לאולם. מה שסייע לקולם להישמע היו בעיקר תקלות חוזרות ונשנות במערכת החשמל באולם בו נישאו הנאומים.

במהלך דבריהם הופסק זרם החשמל מספר פעמים - מה שגרם לאפלה באולם, ולמערכת המיזוג וההגברה לחדול מלפעול. בכל פעם שהחשמל קרס, לפיד ואריאל הפסיקו את דבריהם, והמתינו עד לחידוש הזרם ועד אשר הצפירות והצפצופים שהשמיעו העובדים מחוץ לאולם הופסקו.

עובדי ארקיע: "יד אלוהים גרמה לקריסת החשמל"

גורמים בשדה התעופה שהיו אחראים לארגון מסיבת העיתונאים סיפרו לחדשות 2 באינטרנט כי להערכתם, הפסקת החשמל נגרמה במזיד בשל חבלה ועל מנת להפריע ולשבש את המהלך התקין של מסיבת העיתונאים. עם סיומה, ערכו המארגנים בדיקות במערכת החשמל כדי לאתר את מקור התקלה.

יו"ר ועד עובדי "ארקיע" יגאל כהן מסר בתגובה לחדשות 2 באינטרנט: "יכולתם לשים לב שהמפגינים עמדו מחוץ לחדר מסיבת העיתונאים ומחו על פינוי השדה במשך כל הזמן בו התרחשה. ככל הנראה שמדובר ביד אלוהים, במשהו גדול מאיתנו שסבר שקולנו צריך להישמע לצד קולם של השרים שישבו באולם הממוזג".