עובדי ארקיע נגד לפיד: "שקרן, הפייסבוק מעניין אותו יותר מהעובדים"

עשרות עובדי "ארקיע" מחו הבוקר נגד שר האוצר לפיד שחתם היום על ההסכם לסגירת שדה דב בתל אביב לטובת בניית אלפי יחידות דיור לצעירים במקום - מהלך שצפוי לפגוע בפרנסתם של העובדים. "הם חיים בסרט. איך צעירים יקנו דירות על קרקע כל כך יקרה?", טענו. "שר האוצר שקרן ולא אכפת לו מאיתנו"

שדה דב ייסגר - העובדים מחו בחריפות: במהלך טקס חתימת ההסכם לפינוי שדה התעופה שבצפון תל אביב, הפגינו עשרות עובדי "ארקיע" נגד שר האוצר יאיר לפיד שנכח במקום. העובדים טענו שלפיד שיקר להם וכי כלל לא אכפת לו מעשרות עובדי "ארקיע" שצפויים להיפגע מהמהלך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זה יום שחור לממשלת ישראל שפוגעת בעובדים. לשר האוצר לפיד בכלל לא אכפת מהעובדים, כל מה שמעניין אותו זה הפייסבוק", תקף יו"ר ועד עובדי "ארקיע" יגאל כהן שמחה בכניסה לשדה התעופה, יחד עם עוד עשרות עובדים.  לדבריו, הוא נפגש עם לפיד בביתו שהבטיח לו שידאג לאדם העובד. "הוא הבטיח לי אישית, והתברר שהוא משקר. אתם תראו שבעוד 3 שעות יתפרסם פוסט שלו בפייסבוק כי רק מזה אכפת לו".

כהן תהה איך בדיוק יבנו דירות לצעירים על שטח שדה דב שצפוי להיות מפונה עד 2016. "לפיד ושר השיכון אריאל חיים בסרט. אילו זוגות צעירים יצליחו לקנות דירה שתיבנה על קרקע כל כך יקרה? זו אולי הקרקע באזור הכי יקר במדינה. מי יקנה פה דירות? ילדים של טייקונים? דירה פה תעלה אולי 5-6 מיליון שקל. עובדים עלינו בעיניים", הוסיף.

במהלך טקס חתימת ההסכם לסגירת שדה דב, שבמהלכו הפגינו העובדים, אירעה גם הפסקת חשמל אך לא ידוע אם ידם של המפגינים הייתה מעורבת בכך. הטקס כולו התקיים באולם קטן ומחניק, ללא מיזוג אוויר ברוב הזמן. המפגינים הפריעו לנאומו של לפיד והשתמשו גם בצופרים.

"נחושים להוריד מחירי הדירות". לפיד, היום (חדשות 2)

שדה התעופה ייסגר לטובת בניית דירות לצעירים

בטקס שנערך היום נחתם ההסכם על פינוי של שדה דב בתוך פחות מ-3 שנים. על הקרקע שתפונה מתכוונים שר האוצר לפיד ושר הבינוי והשיכון אורי אריאל להקים אלפי יחידות דיור לזוגות צעירים.

במסגרת ההסכם בין משרד האוצר, רשות מקרקעי ישראל ורשות שדות התעופה, יושקעו 230 מיליון שקל לטובת פיתוח תשתיות חדשות לשדה תעופה חלופי בנתב"ג אליו תעבור הפעילות התעופתית האזרחית משדה דב, עד יוני 2016.

"הממשלה הזו נחושה לעשות הכל כדי להוריד את מחירי הדירות", אמר לפיד. "זו ההבטחה שלנו לבוחרינו ואנו נקיים אותה. 230 מיליון שקל מתקציב רשות מקרקעי ישראל יופנו להסרת חסמים בשוק הדיור. מחירי הדיור הם איום אסטרטגי על דור שלם במדינת ישראל ואנחנו מטפלים בזה".

שר השיכון אורי אריאל הוסיף כי "החתימה היום מראה שאנחנו בונים לא רק בירושלים וביו"ש אלא גם במרכז - 16 אלף יחידות דיור גם בת"א. יש הרבה משרדי ממשלה שמעורבים ואנחנו שמים את האגו בצד. נדאג שיהיה שיווק אפקטיבי. שיווק דירות במרכז לא בא בסתירה עם השיווק בפריפריה, אנחנו עובדים במקביל בכל המקומות".

מעיריית תל-אביב-יפו נמסר בתגובה: "העירייה מכירה בצורך הקיים בשדה תעופה לטיסות פנימיות בתל אביב-יפו ובתרומתו הרבה של השדה לקיום קשר עם הפריפריה. העירייה מקווה שיחד עם קידום תכניות הבניה, מדינת ישראל תדאג למצוא חלופה ראויה לשדה דב ואינה רואה מניעה להמשך פעילותו עד למימוש התכנית".