רשמית: מדינה חוזר למירוץ לנגידות: "סיכויים גבוהים"

מקורב לראש הממשלה טוען כי סיכוייו של מדינה אינם נמוכים מאלו של בלכר או אפשטיין ו"אפילו גבוהים יותר". פרשה מביכה בעברו כבר מנעה את מינויו לנגיד לפני כשמונה שנים, אולם הפעם הוא שב למירוץ והגיש טפסים לוועדת טירקל

מוביל במירוץ? ויקטור מדינה (חדשות 2)

ויקטור מדינה, בן ה-74, חוזר למירוץ הנגידות: מדינה הגיש היום (ג') לבקשת ראש הממשלה נתניהו את הטפסים לוועדת טירקל, הוועדה המייעצת למינוי בכירים בשירות המדינה. מדינה אף נועד עם שר האוצר יאיר לפיד. כבר לפני ימים אחדים נפגש מדינה עם נתניהו באשר למועמדותו לתפקיד הנגיד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדינה כיהן כמשנה לנגיד בנק ישראל בשנות ה-70 וה-80 במהלך כהונתו של נגיד בנק ישראל הנודע מיכאל ברונו. כמו כן, כיהן כמנכ"ל משרד האוצר. מאוחר יותר הצטרף מדינה למגזר הפיננסי כאשר מונה למנכ"ל בנק מזרחי.

ב-2005, ערב מינוי הנגיד היוצא סטנלי פישר, מדינה היה המועמד המוביל לתפקיד הנגיד, אך פרשיה מביכה שבמרכזה קיבל מבנק מזרחי מענק פרישה עצום בסך כ-14 מיליון שקל, מבלי שהבנק פירסם הודעה לציבור, על אף היותו חברה ציבורית. אחרי הפרשה המביכה שמנעה את מינויו לנגיד, מונה מדינה ליושב ראש מגדל שוקי הון.

מנגד, יש לציין כי בעקבות פרשת מזרחי, יחסיו עם מי שהיה אז יושב ראש הבנק יעקב פרי, עלו על שרטון. פרי הוא אחד האנשים הקרובים ביותר לשר האוצר יאיר לפיד, אשר חייב לאשר את מינוי הנגיד.

היחסים עלו על שרטון. פרי, ארכיון (קובי גדעון לע"מ)

בתחילת השבוע, מועמדתו של מדינה הייתה נראית כתרגיל של הסחת דעת בגלל גילו המתקדם. אך בשל האירועים של היומיים האחרונים, נראה כי מדינה הוא אחד המתמודדים המובילים לתפקיד. "סיכוייו של מדינה אינם נמוכים מאלו של בלכר או אפשטיין ואף גבוהים יותר", אמר מקורב לראש הממשלה.