פרופ' פרנקל והונג קונג: "הבדלי תפיסות" או הסתרת עובדות?

בהונג קונג אמנם דוחים את גרסת הפרופסור יעקב פרנקל ואומרים כי הוא נעצר והואשם בעקבות "פרשת תיק החליפות", אולם עורך דינו טוען בתוקף כי הפרטים אינם נכונים. "לא היה פה מעצר ולא הייתה שום הופעה בפני שופט", אמר

בתגובה למכתב שהגיע היום (ד') מהונג קונג, ובו מצהירים השלטונות כי הפרופסור יעקב פרנקל נעצר ונחקר במדינה בעקבות "פרשת תיק החליפות", מסביר עורך דינו בריאיון ל"שש" עם עודד בן עמי כי הפער בין הגרסאות השונות נובע מ"הבדלי תפיסות".

לטענת עו"ד אלי זהר, המייצג את פרנקל, "האפיזודה בשדה התעופה בהונג קונג התקיימה ב-19 בנובמבר. מיד אחרי זה, באותו יום, פרנקל הלך למלונו, ישן שם, קם בבוקר, נפגש עם הפרקליטה ונתן לטיפולה את כל העניין ואת כל הסיפור. מכאן ואילך היא טיפלה בזה. הוא לא היה מעורב".

"ב-23 בנובמבר, ארבעה ימים לאחר מכן", המשיך עו"ד זהר, "הפרקליטה כבר כתבה לו מכתב ובו היא שמחה לבשר לו שעזרה לו לפתור את אי ההבנה. וכבר ב-22 בדצמבר, התקבל במשרדה של הפרקליטה מכתב מהונג קונג והדברים בו ברורים: 'אחרי שקילת הדברים והראיות, ולאחר התייעצות עם פרקליט המדינה הוחלט לסגור את התיק, ולבטל את כל ההליכים והאישומים".

לדבריו של עו"ד אלי זהר, לא ייתכן שהפרופסור פרנקל נעצר בדיוטי פרי משום שכבר למחרת הוא היה על המטוס ארצה. "לא היה פה מעצר ולא הייתה שום הופעה בפני שופט", סיכם בתוקף.