פלוג: "מצרה על הימשכות התהליך"

המשנה לנגיד וממלאת מקום נגיד בנק ישראל ד"ר קרנית פלוג מגיבה לראשונה למבוכה סביב המינוי לתפקיד היוקרתי. במכתב ששלחה פלוג לעובדי בנק ישראל הבהירה: "בכוונתי להמשיך ולשמש כממלאת מקום הנגיד עד למינוי"

התייחסות ראשונה של ד"ר קרנית פלוג למבוכה סביב מינוי נגיד בנק ישראל: במכתב ששלחה אמש (ש') לעובדי הבנק כתבה המשנה לנגיד וממלאת מקומו כי "כמוכם, אני מצרה על הימשכות התהליך, אולם אעשה כל מאמץ להתמקד במילוי מקום הנגיד בצורה מלאה ומקצועית, על מנת להבטיח את המשך הפעילות המוצלח של הבנק".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פלוג שהייתה מועמדת לתפקיד הנגיד, הודיעה על התפטרותה מבנק ישראל לאחר שגם בפעם השנייה לא זכתה במינוי, והפסידה לטובת הפרופ' ליאו ליידרמן - שהספיק לוותר על התפקיד כשתי יממות לאחר מינויו.

פלוג הבהירה במכתב ששלחה לעובדי בנק ישראל כי בכוונתה "להמשיך ולשמש כממלאת מקום הנגיד עד למינוי נגיד חדש וקבוע ולסיום תקופת החפיפה איתו".

מוקדם יותר היום, פורסם כי שני כלכלנים בכירים כבר סירבו לפניית נתניהו להתמנות לנגיד. אחד מהם הוא הפרופ' יוג'ין קנדל, המכהן כראש המועצה הלאומית לכלכלה, ובפועל משמש כיועץ הכלכלי של ראש הממשלה. כבר ביום שבו החל המירוץ לנגידות, קנדל הצהיר כי הוא לא מועמד לתפקיד ואינו חפץ בו. לפי הערכות, הסיבה העיקרית שעמדה מאחורי הסירוב לתפקיד היא העובדה שהוא אינו מוכן לקבל חשיפה ציבורית מעבר לזאת שהוא מקבל היום.

חלוקים בדעותיהם. נתניהו ולפיד (רויטרס, AP)

למרות הלחצים שמנסים להפעיל על נתניהו, ראש ההמשלה מסרב למנות לתפקיד את ד"ר פלוג, שפרשה כאמור מתפקידה כמשנה לנגיד בנק ישראל לאחר ההודעה על מינוי פרופ' ליידרמן לתפקיד. הסיבה לכך שהמועמדת המועדפת על לפיד, לא מקובלת על נתניהו היא השקפת עולמה השונה משלו.