בפעם השלישית: מי יהיה הנגיד הבא?

אחרי הפרישה המפתיעה של פרופ' ליידרמן, התחושה בלשכות של נתניהו ולפיד היא בעיקר של מבוכה גדולה. כעת מחפשים את הנגיד הבא של בנק ישראל. בין המועמדים: מנכ"לית בנק לאומי לשעבר גליה מאור, שר האוצר והמשפטים לשעבר יעקב נאמן והפרופסור יוג'ין קנדל

אז את מי נקבל בפעם השלישית? אחרי הפרישה המפתיעה של פרופ' ליאו ליידרמן מתפקיד המועמד לנגיד בנק ישראל, בלשכותיהם של ראש הממשלה ושר האוצר מתלבטים את מי להציג כמועמד השלישי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נדמה כי כרגע יש כאוס מוחלט גם בלשכה של נתניהו וגם אצל שר האוצר לפיד, שלא יודע את מי הוא רוצה עכשיו. יש בעיה אמיתית: המשנה לנגיד הפורשת ד"ר קרנית פלוג אינה מועמדת מקובלת על נתניהו, בשל השקפת עולמה, השונה מהשקפת עולמו של ראש הממשלה  - לכן היא כנראה לא תמונה לנגידה הבאה.

מבין המועמדים האפשריים, מדברים על גליה מאור, מנכ"לית בנק לאומי לשעבר כמועמדת אפשרית, וגם על עו"ד יעקב נאמן - שר האוצר והמשפטים לשעבר, וגם על יוג'ין קנדל - יועצו הכלכלי הקרוב של ראש הממשלה. עדיין אין תשובה ברורה והתחושה אחרי הפרישה המפתיעה של ליידרמן היא בעיקר של מבוכה.

פרישה מפתיעה. פרופ' ליידרמן (חדשות 2)

ביום ה' הודה על המינוי, ביום ו' פרש

פרופ' ליידרמן לא סיפק הסברים לפרישתו המפתיעה והוא ולא יגיע מחר לועדת טירקל למינוי בכירים. הסיפור שלו מוזר, כי ביום חמישי הרי הודה לכולם ומילא את הטפסים למועמדות, וכבר למחרת התפטר - בלי התרעה.

הגיעו כל מיני מכתבים על נסיבות עזיבתו אל ועדת טירקל, אבל מקורביו דוחים את כל השמועות והרמזים וטוענים כי הסיבה לפרישתו המפתיעה היא אחרת: ליידרמן ידע כי צפוי לו תהליך אישור בו בתקשורת ידונו בכל התפקידים אותם מילא בעבר, והוא לא היה מוכן להתערבות הזאת בחייו.