לפיד על פרישת ליידרמן: "פרופסורים לכלכלה הם אנשים פרועים"

שר האוצר יאיר לפיד התייחס לפרישתו של ליידרמן מהמרוץ לנגידות בנק ישראל. "אני מתגעגע לאנשים סולידים כמו יצפאן ובראבא", אמר. ברקע הפרישה: מכתבים שהתקבלו בוועדת טירקל הנוגעים לשנות עבודתו בדויטשה בנק

זמן קצר לאחר הודעתו הדרמטית של פרופסור ליאו ליידרמן, שלפיה הוא חוזר בו מהחלטתו להתמודד לתפקיד נגיד בנק ישראל - פרסם שר האוצר יאיר לפיד התייחסות לנושא. במייל שנשלח לתומכי "יש עתיד", אמר לפיד כי "מתברר שפרופסורים לכלכלה הם חבורה מאוד צבעונית ופרועה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני מתגעגע כבר לאנשים סולידים ויציבים כמו יצפאן ובראבא", אמר לפיד. מוקדם יותר היום (ו') הטיל פרופסור ליידרמן פצצה שלפיה החליט שלא להתמנות לתפקיד נגיד בנק ישראל. ליידרמן אמר כי קיבל את ההחלטה בעקבות סיבות אישיות, והיא נעשתה לאחר התייעצות עם בני משפחתו. ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר יאיר לפיד הביעו צער על ההחלטה.

"מעדיף להמשיך כאדם פרטי". ליידרמן (חדשות 2)

הוויתור של ליידרמן על התפקיד מגיע על רקע שני מכתבים שהתקבלו בימים האחרונים בוועדת טירקל, הנוגעים ללעבודתו של הפרופסור ב"דויטשה בנק" בשנות ה-2000. ליידרמן עודכן על קבלת המכתבים, והבין כי הוא עלול להישאל אודותיהם. הסרת המועמדות הגיע ככל הנראה על רקע החשש מסערה תקשורתית שהדבר יעורר - בדומה למקרה של פרופ' יעקב פרנקל.

ביום רביעי האחרון הציעו ראש הממשלה נתניהו ושר האוצר לפיד את תפקיד נגיד בנק ישראל, לכלכלן הראשי של בנק הפועלים ומי שהיה בעברו ראש מחלקת המחקר בבנק ישראל. "אני מודה לראש הממשלה בנימין נתניהו ולשר האוצר יאיר לפיד על האמון שנתנו בי. אני מתרגש לחזור לבנק ישראל, ואפעל לסייע לכלכלת ישראל באתגרים שניצבים בפנינו", אמר ליידרמן בהודעה שהוציא לאחר ההכרזה.