41% מהציבור: פרנקל לא היה צריך להסיר מועמדותו

המירוץ לתפקיד נגיד בנק ישראל נפתח מחדש, אחרי שפרופסור יעקב פרנקל הודיע כי הוא מסיר את מועמדותו לתפקיד. זה קרה בעקבות התקרית בדיוטי פרי בהונג קונג והביקורת שהיא גררה. מסקר מיוחד שערך מכון "שילוב מילווארד בראון" עבור "תכנית חיסכון" עולים נתונים שפרנקל דווקא ישמח לשמוע

רק אמש (ב') הודיע הפרופ' יעקב פרנקל על הסרת מועמדותו לתפקיד נגיד בנק ישראל, וכבר המירוץ לתפקיד נפתח מחדש - ויצטרך להסתיים בהקדם. אולם בניגוד לסערה התקשורתית שהתפתחה בעקבות "פרשת הבושם" שהתבררה כ"פרשת תיק החליפות", הציבור דווקא מאמין לפרנקל ורואה בו אדם ראוי לתפקיד החשוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי סקר מיוחד שערך מכון שילוב מילווארד בראון עבור "תכנית חיסכון", 40% מהנשאלים טענו כי הם מאמינים לגרסתו של פרנקל שלפיה היה מדובר באי הבנה ולא בגניבה. 26% לא האמינו, ו-34% מהנשאלים היו ללא עמדה בעניין.

מאמינים לגרסתו של פרנקל (חדשות 2)

אחת השאלות שנשאלו הייתה האם פרנקל היה צריך להסיר את מועמדותו ולא להתמנות לנגיד. 41% מהנשאלים חושבים שהוא לא היה צריך להסיר את מועמדותו, והיה צריך להתמנות לנגיד. בניגוד אליהם, 35% השיבו כי פרנקל לא היה יכול להתמנות לתפקיד, ול-24% מהנשאלים אין עמדה.

לא חושבים שפרנקל צריך היה להסיר מועמדות (חדשות 2)

ביממה האחרונה נשמעה ביקורת רבה גם מצידו של פרנקל וגם מצד הציבור על אופי הסיקור התקשורתי של הפרשה. על השאלה אם מדובר במסע רדיפה, השיבו 47% מהנשאלים - כן. 27% טענו שלא היה מדובר במסע רדיפה, ו-26% השיבו כי אין להם עמדה בנושא.

חושבים שהתקשורת יצאה למסע רדיפה (חדשות 2)

"הציבור נוטה להאמין לגרסת פרנקל", אמר בריאיון לחדשות 2 ישראל אוליניק, עורך הסקר, "הציבור חושב שנעשה נגדו מסע רדיפה, והציבור חושב שהוא לא היה צריך לפרוש. אם אנחנו מנתחים מי חושב מה, אנחנו מזהים תופעה מעניינת: הגברים נוטים יותר להאמין ולחשוב כפי שפרנקל חושב, ובאשר לגיל - המבוגרים פחות מאמינים לגרסתו מאשר הצעירים".