המאבק במשרד החוץ: העובדים גירשו את החשב

לקולות משרוקית ובקריאות גנאי, גירשו עובדי משרד החוץ את החשב הכללי מטעם האוצר במשרד החוץ מבניין המשרד, תוך שהאשימו אותו בהרס שירות החוץ בישראל. "האוצר נוהג בברוטאליות, על לפיד להתערב", קראו העובדים

המאבק בין עובדי משרד החוץ לבין משרד האוצר עולה מדרגה. נציגי העובדים גירשו הבוקר מבניין המשרד את החשב הכללי של המשרד מטעם האוצר, רונן דוד, זאת לאחר שהגיע לדון עם אנשי המשרד בקיצוץ שכרם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

דוד, היושב בדרך קבע בבניין משרד החוץ, היה אמור להיוועד היום עם אנשי המשרד בנוגע לכוונת האוצר לקצץ בשיעור שבין רבע לשליש ממשכורתם. ואולם, כששמעו נציגי עובדי משרד החוץ וההסתדרות על הגעתו של החשב, התייצבו בחדר הישיבות חמושים במשרוקיות ופעלו לסילוקו.

העובדים, הטוענים כי האוצר מוביל את הקיצוץ במשכורותיהם בכדי לדחוק בהם במסגרת העיצומים בהם פתחו, קראו במשך 15 דקות קריאות גנאי לעברו של דוד. "תתבייש", אמרו, "אתה גוזל מהכסף של ילדינו והורס את שירות החוץ בישראל".

"על שר האוצר להתערב מיידית"

"באוצר מושכים זמן ומנסים לשבור אותנו", הסביר יעקב לבנה, נציג ועד עובדי משרד החוץ את שהתרחש. בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט הבהיר כי משרד האוצר נוהג במדיניות ברוטלית ומורה על קיצוץ בשכר, בזמן שחלקם מתקשה "לסגור את החודש". "החלטנו שהדבר הראשון שאנו יכולים לעשות הוא פשוט להוציא את החשב מבין כתלי המשרד. אין שום סיבה שישב כאן וימשיך לפגוע בנו", הסביר.

לבנה אף קרא להתערבותו המהירה של שר האוצר יאיר לפיד, בכדי לפתור את המשבר בשירות החוץ. "אנחנו מצפים לראות את לפיד נכנס לעובי הקורה, ושהוא ינהל את המו"מ בתום לב עוד לפני שדברים ייצאו משליטה", אמר לבנה.

"משרד האוצר עושה שרירים", טען ח"כ נחמן שי בתגובה להתרחשויות, "אבל הוא חזק על חלשים. עובדי משרד החוץ עומדים בחזית מרוחקת מן העין וכנראה מהלב. לא רק שראש הממשלה ומשרד האוצר מפנים להם עורף, הם גם פוגעים עכשיו בכיסם".

ממשרד האוצר נמסר בתגובה כי "המשרד מיישם את החלטת הממשלה שקובעת כי בעת שביתה או עיצומים, יש לשלם שכר בהתאם לביצוע העבודה. אופן יישום המהלך נקבע בשיתוף עם הנהלת משרד החוץ לפני כחודש, והובא לידיעת העובדים. נציין כי משרד האוצר הודיע למשרד החוץ כי לעובד שלא ינקוט בעיצומים ישולם שכר מלא".