שבוע אחרי המנכ"לית: יו"ר הבורסה סם ברונפלד מתפטר מתפקידו

המשבר באחד העם נמשך: היושב ראש סם ברונפלד התפטר מתפקידו, יום לאחר שיו"ר הרשות לניירות ערך שיגר מכתב חריף נגדו לדירקטוריון. הוא הסביר: "אני נאלץ להתפטר בגלל השתלטות עוינות על הבורסה מצד רשות ניירות ערך. המהלך מתרחש שבוע לאחר שהמנכ"לית לבנון פרשה

מתפטר. סם ברונפלד (רויטרס)

יו"ר הבורסה סם ברונפלד מתפטר היום (ה') מתפקידו. ההתפטרות מגיעה יום אחד בלבד לאחר שיו"ר רשות ניירות ערך שמואל האוזר שיגר מכתב חריף לדירקטוריון הבורסה, בו טען כי ברונפלד נכשל בתפקידו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הקרע האישי בצמרת הנהלת הבורסה החל עם האשמות של ברונפלד לעבר המנכ"לית הפורשת אסתר לבנון, לה העניק ציון "בינוני". האוזר, שלא חסך ביקורת מלבנון, לא הסתפק בפרישתה של לבנון אלא ניסה לדחוק גם את ברונפלד - והצליח.

פורשת, אסתר לבנון (AP)

"אני נאלץ להתפטר מתפקידי בגלל פעולות נמשכות להשתלטות עוינות על הבורסה מצד רשות ניירות ערך, שמאשימה את הבורסה בכל הנזקים שנגרמו לשוק ההון ע"י הרגולציה הלא-מידתית ומבטלת בהבל פה את העשייה הרבה והטובה של סגל הבורסה והדירקטורים", כתב ברונפלד במכתב התפטרותו. "הרשות מתערבת מעבר לסביר בניהול של הבורסה, והיא טשטשה את הגבול בין פיקוח לגיטימי להתערבות ניהולית לא לגיטימית. לנוכח כל אלה המשך שירותי אינו אפשרי".

ברונפלד ביקש שהתפטרותו תיכנס לתוקף בהקדם האפשרי, "כל עוד הדבר לא יפגע בפעילות הבורסה והדירקטוריון". ממכתבו של יו"ר הרשות עולה כי ברונפלד, לדעתו, שותף לתפקודה הכושל לכאורה של המנכ"לית אסתר לבנון, שהתפטרה לפני כשבוע. ברונפלד נמצא בבורסה כבר 28 שנה ומכהן כיו"ר (ב-80% משרה) מאז 2006.