לא יוגש כתב אישום נגד מנכ"ל פסגות לשעבר רועי ורמוס

בתום שלוש שנות חקירה חתמה הפרקליטות הסדר עם ורמוס, שנחשד כי היה צד בשיחות על תרמית במסחר בניירות ערך. ורמוס ישלם קנס של חצי מיליון שקלים, ובתמורה לא יוגש נגדו כתב אישום

החקירה שנפתחה ברעש גדול מסתיימת בקול ענות חלושה. הפרקליטות חתמה היום (ג') על הסדר עם מי שעמד בראש בית ההשקעות פסגות, רועי ורמוס. לפי ההסדר, ורמוס ישלם קנס בסך חצי מיליון שקלים ולא יוגש נגדו כתב אישום בפרשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר בחקירה שנחשבה לאחת החקירות הגדולות שביצעה הרשות לניירות ערך בשנים האחרונות. החקירה נפתחה באוגוסט 2010, לאחר שלפי החשד בכירים בפסגות ביצעו תרמיות במסחר בניירות ערך. ורמוס, שנחשב אחד המנהלים הבכירים במשק נחשד כי ידע על המעשים.

הפרקליטות הודיעה היום כי בהתאם לחוק ניירות ערך, על אף קיומן של ראיות לכאורה לביצוע עבירות על ידי חשוד ראשי יכול פרקליט המחוז לחתום עמו הסדר, במסגרתו יימלא החשוד אמצעי אכיפה הקבועים בחוק - ולא יוגש נגדו כתב אישום.

"פגע בניהול התקין של התאגיד שבראשו עמד"

במסגרת ההסדר ציינו בפרקליטות כי מנכ"ל פסגות לשעבר היה צד לשיחות, שבהם תיאר מנהל מחלקת הברוקרז' בחברה, פעילות ניירות ערך בחשבון הנוסטרו. "מאמירותיו עלה חשד לפעילות לא תקינה בחשבון הנסטרו", צויין בסקירת התשתית העובדתית בתיק.

"התובעת מוצאת כי בהתחשב בתכנים שעלו בשיחות הללו, ובתוקף תפקידו, היה על ורמוס לוודא כי אמירות אלו אינן משקפות פעילות בלתי תקינה של מנהלי הנוסטרו, ומשלא עשה כן - פגע בניהול התקין של התאגיד שבראשו עמד", הודגש בהסדר.

עוד טענו בפרקליטות כי כיוון שמדובר בפרשה מורכבת, שהגשת כתב אישום בה תיארך עוד זמן, והעובדה כי מנכ"ל פסגות לשעבר יישא בתשלום - הדבר עונה על האינטרס הציבורי והתיק נגדו ייסגר.