בקרוב: מס גם על זכיות מ-50,000 שקלים

כחלק מהניסיון להגדיל את הכנסות המדינה ממסים, אישרה ועדת הכספים של הכנסת להפחית את תקרת הפטור ממס על הגרלות והימורים. אם עד עכשיו הייתם צריכים לשלם מס רק מזכיה של 60,720 שקלים, עתה גם פרסים בשווי 50 אלף שקלים ומעלה יחוייבו במס

(חדשות 2)

ההימור משתלם? ועדת הכספים של הכנסת אישרה היום (ב') להפחית את תקרת הפטור ממס בהגרלות והימורים. אם עד היום רק החל מזכייה של 60,720 שקלים נדרשו הזוכים לשלם מס, מעתה הזוכים ישלמו מס החל מזכיות של 50 אלף שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההחלטה תיכנס לתוקפה ב-1 בינואר 2014. "ההכנסות למדינה ממסים על רווחי הימורים והגרלות נעות בין 50-60 מיליון שקלים בשנה", הסביר סמנכ"ל בכיר כלכלה ותכנון ברשות המסים ערן יעקב. לדבריו, הקטנת תקרת הפטור ממס צפויה להוסיף עוד 10 מיליון שקלים.

במסגרת המאמצים להגדיל את הכנסות המדינה, אישרה הוועדה עוד תקנות לפיהן מס הרכישה על מקרקעין יעלה מ-5 אחוזים ל-6 אחוזים. התקנות שאושרו הן בהמשך להוראה שעברה בשבוע שעבר במסגרת חוק ההסדרים. הן צפויות לצאת אל הפועל רק לאחר חתימה של שר האוצר יאיר לפיד.

"מדובר בעוד מהלכים מבין כמה חלופות שהצענו לאוצר על מנת להגדיל את הכנסות המדינה, שלא בדרך של גזירות קשות על הציבור", הסביר יו"ר ועדת הכספים, ח"כ ניסן סלומינסקי. "בימים הקרובים נדרש לאשר דברים נוספים כחלופות לגזירות".