לאחר הביקורת: הגזירות על מעמד הביניים יצומצמו

העזים הוצאו? שר האוצר ויו"ר ועדת הכספים סיכמו על ביטול העלאת מס הרכישה לרוכשי דירה בפעם השנייה וכן על התשלומים שהוטלו על עקרות בית. בנוסף, העלייה במס ההכנסה תדורג והפגיעה בקצבאות הילדים תופחת

לאחר הביקורת נגד שר האוצר יאיר לפיד על גל הגזירות החדשות על מעמד הביניים, הבוקר הוא סיכם עם ויו"ר ועדת הכספים ח"כ ניסן סלומיאנסקי על שינויים בהחלטות, שיצמצמו את הפגיעה. אם תרצו, יכול להיות שמדובר בסך הכל ב"עזים" שהוכנסו לתקציב, וכעת מסיימות את תפקידן - ויוצאות ממנו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כך למשל, בוטל מס משפרי הדיור, שהייתה אחת הגזרות המשמעויות בתקציב שאיימה לפגוע במעמד הביניים. על פי ההחלטה המקורית, כל מי שקנה דירה בפעם השנייה היה אמור לשלם עליה מס רכישה גבוה יותר.

עוד סוכם כי במקום תוספת של אחוז וחצי למס הכנסה, תהיה עלייה מדורגת שתקל על מקבלי שכר נמוך. מי שמשתכר עד 14 אלף שקלים בחודש - המס יעלה באחוז, מ-20-14 אלף - המס יעלה באחוז וחצי, ומעל 20 אלף שקל תתבצע עלייה של שני אחוזים. 

בנוסף, בוטלה הכוונה להטיל מס בריאות וביטוח לאומי על עקרות בית. בשורה נוספת לחלק מההורים היא שקצבאות לילדים שנולדו עד שנת 2003 לא יוקצצו.

לאחר הצגת הגזירות, שר האוצר לפיד התגונן ואמר כי מדובר בחלק מתכנית כוללת שצפויה להקטין דווקא את יוקר המחיה. "כן. זה קשה", אמר. "ידענו שיהיה קשה, אבל זה לא אותו דבר כשזה באמת מגיע. זה קשה, ואנשים כועסים, אבל זה בדיוק הפירוש של לקיחת אחריות: לעשות את מה שקשה, בידיעה ברורה שיכעסו עליך".