השר כץ: "עובדי הנמלים לקחו את עיני בשבי"

שעות לאחר הכרזה יושב ראש ההסתדרות עיני על סכסוך עבודה בנמלי חיפה ואשדוד, מבהיר שר התחבורה כץ: "אנחנו הולכים לעשות סדר. מי שיפריע – ימוצה עמו הדין". מנגד תוקף יו"ר ועד עובדי נמל חיפה מאיר תורג'מן: "השר כץ מטעה את ציבור האזרחים במדינה"

שר התחבורה ישראל כץ התייחס היום (ב') להכרזה של ההסתדרות על סכסוך עבודה בנמלי חיפה ואשדוד, שמכשירה את השטח לקראת שביתה, וקרא: "נשים קץ לתופעה של מחזיקי היד על השאלטר, שבכל פעם שהם מחליטים הם מורידים אותו". לדברי כץ, ועד העובדים "לקחו בשבי את יו"ר ההסתדרות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הנמלים החדשים ייבנו ויופעלו על ידי יזמים פרטיים", הדגיש השר כץ בראיון לתכנית "שש עם עודד בן עמי". "תהיה כאן תחרות בכל עיר ועיר. המשק הישראלי ירוויח מזה והציבור ירוויח מזה". במהלך עימות בתכנית, תקף בתגובה יו"ר ועד העובדים בנמל חיפה, מאיר תורג'מן, את שר התחבורה: "רק לפני שנה הוא עמד בהרמת כוסית בנמל חיפה והבטיח שהכל יהיה בהידברות, אבל זה היה לפני הבחירות וכנראה שהוא לא מקיים".

תורג'מן טען כי כץ ושר הכלכלה נפתלי בנט מסיתים נגד עובדי הנמלים. "אחר כך מתפלאים איך יש אלימות בקרב בני הנוער", אמר. השר כץ הדגיש כי הוא בעד עבודה מאורגנת, אך הוסיף: "אני נגד מונופולים שסוחטים את הציבור. הממשלה רשאית להחליט להקים כאן נמלים ולהביא גופים בינלאומיים שיביאו תוצרת מחו"ל. מאות מקומות עבודה יתווספו בכל מקום וישראל תהפוך למוקד כלכלי".

"מי שיפריע - ימוצה עמו הדין"

ראש בראש? כץ ועיני (חדשות 2)
"השר כץ מטעה את ציבור האזרחים במדינה", הוסיף תורג'מן בראיון. "דוח ה-OECD שיצא לאחרונה מדרג את נמל חיפה במקום הרביעי בעולם בתפעול. השר רוצה להפגין כוחניות ולהראות לציבור שהוא לא מפחד משום דבר. מתקשרים אלי שרים וחברי כנסת שמסתייגים מהאמירות כלפי עובדי הנמלים".

"מי שמנהל את העבודה זה אנחנו. הם צריכים לדאוג לזכויות העובדים", ענה השר כץ. "אנחנו קובעים את היעדים ואומרים להם - בואו לדבר על הנמלים הקיימים, בלי קשר להחלטה שלנו. מדובר בחבר'ה שלקחו בשבי את יו"ר ההסתדרות. תפסיק לשלוט על השאלטר עם המונופול הזה. אנחנו הולכים לעשות סדר. מי שיפריע - ימוצה עמו הדין".