גורם בוועדת טירקל: "לא נראה שהפרשה של פרנקל תפגע במינויו"

בוועדת טירקל בודקים חשד למעורבתו לכאורה של נגיד בנק ישראל המיועד פרופ' טירקל בגניבה, אך גורמים בוועדה העריכו הבוקר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי נראה ש"אין בזה ממש". עם זאת הם הבהירו כי הדבר נבדק

הנגיד המיועד פרופ' פרנקל (קובי גדעון / לע"מ)

ועדת טירקל תתכנס היום (א') שוב כדי לדון במינויו של הפרופ' יעקב פרנקל לנגיד בנק ישראל, וגורמים בכירים בוועדה אמרו בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי לא סביר שהתקרית בהונג קונג תפגע במינוי. "אמנם צריך לבדוק את העניין, אבל נראה שאין בזה ממש", אמר אחד מהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הוועדה בודקת חשד למעורבותו לכאורה של הפרופ' פרנקל בגניבת בושם מחנות בהונג קונג לפני כ-7 שנים - שעליה לא דיווח. הוועדה אמנם כבר אישרה את מינויו של פרנקל לפני כשבוע, אך טרם פרסמה הודעה רשמית בנושא.

בעקבות פניית עיתון "הארץ" שביצע תחקיר על אירוע הגניבה לכאורה מהחנות בהונג קונג, גילו חברי הוועדה את הסיפור והם בודקים אותו כעת. בוועדה מנסים להשיג את המסמכים מהונג קונג שבהם מתועד האירוע והשתלשלות האירועים. פרנקל עצמו יגיע בקרוב לישראל למסור הבהרות בנושא. אם יתברר שאכן מדובר באירוע פלילי, ייתכן שוועדת טירקל לא תאשר את המינוי. ייתכן כי הפרשה תגיע בשבוע הבא גם לפתחו של היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין.

פרופ' פרנקל מסר אמש בתגובה לטענות: "מדובר באירוע שהתרחש לפני שבע שנים ושהסתיים בלא כלום. הרשויות המקומיות בהונג קונג הגיעו למסקנה שמדובר באי-הבנה מצערת, והביעו את התנצלותם ואת הערכתם על כך שאיני תובע פיצויים על אי ההבנה. אני מצפה להיכנס לתפקידי כנגיד בנק ישראל בראשית אוקטובר, לאחר שמינויי יאושר על ידי ועדת טירקל ועל ידי ממשלת ישראל. אני רואה בכך שליחות לאומית לטובת המשק והמדינה".