התקרית שתמנע את המינוי? חשד שהנגיד הבא פרנקל היה מעורב בגניבה

ועדת טירקל לבחינת מינויים בכירים בוחנת בימים אלה חשד לפיו הנגיד הבא פרופ' יעקב פרנקל היה מעורב באירוע גניבה בהונג קונג לפני כ-7 שנים. אם יתברר שמדובר באירוע פלילי, ייתכן שמינויו לא יאושר. פרנקל: "מדובר באי הבנה בלבד"

לא ימונה לנגיד שוב? פרנקל (קובי גדעון, לע"מ)

מכשול בדרך לחזרתו של יעקב פרנקל לתפקיד הנגיד: ועדת טירקל לבחינת מינויים בכירים בודקת חשד למעורבותו לכאורה של הפרופ' פרנקל בגניבה מחנות בהונג קונג לפני כ-7 שנים עליה לא דיווח. כך דווח היום ב"גלובס" ובאתר עיתון "הארץ".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ועדת טירקל אמנם כבר אישרה את מינויו של פרנקל לפני כשבוע, אך טרם פרסמה הודעה רשמית בנושא. כעת מתברר כי הסיבה לכך היא בדיקה שנערכת בנושא אודות אירוע גניבה לכאורה שאירע בחנות לפריטים הפטורים ממס בנמל התעופה של הונג קונג שבו היה מעורב פרנקל.

בעקבות פניית עיתון "הארץ" שביצע תחקיר על אירוע הגניבה לכאורה מהחנות בהונג קונג, גילו חברי הוועדה את הסיפור והם בודקים אותו כעת. בוועדה מנסים להשיג את המסמכים מהונג קונג שבהם מתועד האירוע והשתלשלות האירועים, ופרנקל עצמו יגיע בקרוב לישראל למסור הבהרות בנושא. אם יתברר שאכן מדובר באירוע פלילי, ייתכן שוועדת טירקל לא תאשר את המינוי. ייתכן כי הפרשה תגיע בשבוע הבא גם לפתחו של היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין.

פרופ' פרנקל מסר בתגובה לטענות: "מדובר באירוע שהתרחש לפני שבע שנים ושהסתיים בלא כלום. הרשויות המקומיות בהונג קונג הגיעו למסקנה שמדובר באי-הבנה מצערת, והביעו את התנצלותם ואת הערכתם על כך שאיני תובע פיצויים על אי ההבנה. אני מצפה להיכנס לתפקידי כנגיד בנק ישראל בראשית אוקטובר, לאחר שמינויי יאושר על ידי ועדת טירקל ועל ידי ממשלת ישראל. אני רואה בכך שליחות לאומית לטובת המשק והמדינה".