שיא של 10 שנים במספר הדירות שנמכרו

12,400 דירות נמכרו במאי - זינוק של 32% בהשוואה לאפריל ובהשוואה למאי אשתקד. קפיצה של 64% במכירת דירות חדשות ושל 53% ברכישת דירות להשקעה

זינוק במכירת הדירות במאי (חדשות 2)

רגע לפני העלאת המע"מ, הישראלים הסתערו על שוק הנדל"ן. משרד האוצר פרסם היום (ה') נתונים המעידים על זינוק של 64% ברכישת דירות חדשות במאי, נתונים המתיישבים עם נתונים אחרים שכבר פורסמו והעידו על פעילות רותחת של שוק הנדל"ן למגורים באותו חודש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

12,400 דירות נמכרו בחודש מאי - חדשות וישנות. מדובר בזינוק של 32% בהשוואה לחודש אפריל ובהשוואה למאי אשתקד וזהו המספר הגבוה ביותר מזה לפחות 10 שנים.

כאשר בוחנים את העסקאות בדירות חדשות מגלים זינוק של 64%, בעיקר בשל העלאת המע"מ שנכנסה לתוקף ביוני. בשוק הדירות יד שנייה נרשמה עלייה של 24% במכירות.

זינוק של 53% במספר הדירות שנרכשו להשקעה

משקיעי הנדל"ן הובילו את רכישות הדירות במאי, עם זינוק של 53% במספר הדירות שנרכשו להשקעה. משקל המשקיעים בסך העסקאות עלה ב-4 נקודות האחוז בהשוואה לאפריל, לאחר ירידה רצופה של 5.2 נקודות האחוז מאז ספטמבר 2012.

"ניתן להניח כי תרמו לגידול החד ברכישות המשקיעים, הן הפחתת הריבית על ידי בנק ישראל והן העלאת שיעור המע"מ ביוני (עובדה שמצאה ביטוי בין היתר בגידול במשקל הדירות החדשות בסך הדירות שרכשו המשקיעים בחודש מאי)", נכתב בסקירת האוצר.