משבר מעריב: העובדים אישרו את מתווה ההתייעלות

בתום הצבעה שערכו אישרו עיתונאי מעריב את מתווה ההתייעלות החדש. המתווה יכלול קיצוץ מדורג בשכר, פיטורים של עד 25 עיתונאים ואפשרות לפרישה מרצון עם תנאי פרישה קודמים לאחר המעבר לירושלים. מחר: יו"ר ההסתדרות, המו"ל והעובדים ייפגשו

רוב למתווה ההתייעלות בעיתון (רויטרס)

עיתון מעריב ניצל מסגירה? 99 עיתונאי מעריב הצביעו הערב (ד') על אישור המתווה המשופר לתכנית ההתייעלות של הנהלת העיתון, וברוב קולות אישרו את התכנית. 56 עובדים הצביעו בעד ו-43 נגד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המתווה שאושר כולל קיצוץ מדורג בשכר של 5%-15% החל משכר של 7,500 שקלים לחודש (במקום 6,500 שקלים במתווה המקורי), אש"ל קבוע של 300 שקלים (במקום ביטולו) ופיטורים של עד 25 עובדים במערכת העיתון.

עוד הוחלט כי באשר למעבר המערכת לירושלים, יתאפשר לעובדים חודש ניסיון - ואם לאחר מכן ירצו לפרוש הם יוכלו לעשות כן מרצון ובתנאי הפרישה מהמשכורת המקורית וללא הקיצוץ שיחול בשכרם. על פי הודעת הוועד, באסיפה העלו עובדים רבים את נושא הלנת השכר וציינו שמדובר במעשה שלא יעשה. העובדים הביעו מחאתם כלפי צעדי ההנהלה שלפיהם נמנע מהם השכר בעוד מתנהל משא ומתן עם ארגון העיתונאים וועד העיתונאים בעיתון.

מחר: העובדים ייפגשו עם המו"ל ועיני (גיא צברי)

מחר: פגישה לסיכום המתווה

מחר תתקיים פגישת משא ומתן בין מו"ל העיתון, שלמה בן צבי, יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, ארגון העיתונאים וועד עיתונאי מעריב, לצורך סיכום פרטים אחרונים במתווה.

עיני נפגש כבר היום בצהריים עם מו"ל "מעריב" בן צבי. "המטרה שלנו היא להציל את העיתון ולשמור על הפרנסה של העובדים", אמר עיני. "הישיבה הייתה באווירה טובה. יש כאן מצב שהבעלים הציע תוכנית הבראה להתייעלות. אם העובדים יאשרו את ההצעה, אנו ניכנס למשא-ומתן אינטנסיבי מחר ב-11:00 בבוקר, יחד עם הבעלים וועד העובדים, על מנת להגיע להסכם".