ביהמ"ש אישר מכירת פעילות בטר פלייס לקבוצת סאנרייז

‫ההצעה של קבוצת סאנרייז כוללת תשלום של 18 מיליון שקל, הפעלה של 15 תחנות הטענת רכבים במשך שנתיים והעסקה של 36-50 עובדים לתקופה של שנה. בנוסף לכך אושרה מכירת הקניין הרוחני של בטר פלייס השוויצרית תמורת 25-100 מיליון שקל

‫חודש וחצי לאחר שהתנפץ חלום בטר פלייס, עם הגשת בקשת הקבוצה לפירוקה - מגיע הפירוק לשלב המכירה: היום (ד') אישר בית המשפט המחוזי בלוד את מכירת פעילות ונכסי החברות הישראליות בקבוצת בטר פלייס לקבוצת סאנרייז, בראשותו של יוסף אברמוביץ, והעמותה לקידום הרכב החשמלי בישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההצעה כוללת תשלום של 18 מיליון שקל, בתוספת אחוזים מהכנסות הקבוצה במשך חמש השנים הקרובות, הפעלה של 15 תחנות הטענת רכבים במשך שנתיים והעסקה של 36-50 עובדים לתקופה של שנה.

בנוסף, אושרה מכירת הקניין הרוחני של חברת בטר פלייס השוויצרית לאותה קבוצה, בסכום כולל שבין 25 מיליון שקל לבין 100 מיליון שקל (סכומים שיתקבלו מתגמולי מכירה בעתיד). הנכסים והפעילות יועברו לחברה החל בחצות הלילה.

מרבית העובדים יישארו

15 תחנות ההטענה ימשיכו לפעול (AP)
ההחלטה אישרה את המלצתם של המפרקים הזמניים של החברה, עו"ד רו"ח סיגל רוזן-רכב ועו"ד שאול קוטלר, במסגרת דוח שהגישו הבוקר במסגרתו ביקשו לאשר את המכירה לאחת משתי רוכשות שהגיעו לקו הגמר: קבוצת סאנרייז וקבוצת חניוני הצלחה בשיתוף עם CCGI, חברה אמריקאית נסחרת שעוסקת בתחום רכבים חשמליים.

הרוכשות התחייבו לרכישת פעילות נכסי חברות בטר פלייס בישראל כעסק חי, במטרה להמשיך ולתפעל את כל רשת עמודי הטעינה וחלק משמעותי מתחנות ההחלפה ולהמשך שיווק רכבים חשמליים בישראל. שתי ההצעות התחייבו להשאיר כמות משמעותית של עובדי החברות בישראל - כ-50 מתוך 85 עובדים.

החלטת בית המשפט התקבלה בתום דיון ממושך בין הצדדים. במהלך הדיון אמר עו"ד שאול קוטלר כי "זו ההצעה היחידה שהציעה לקנות את כלל הקניין כמכלול, והיא הייתה עדיפה עשרות מונים על כל הצעה אחרת".