העובדים מנעו הגזירה - מעריב יודפס היום

על רקע המשבר בין העובדים לבעלים החדש של העיתון שלמה בן צבי, הודיע ההנהלה כי מעריב לא יודפס הבוקר. למרות זאת הורה הוועד לעובדים להמשיך בעבודה כרגיל - והעיתון ייצא אל האור. במקביל, כונסה פגישה בין העובדים, ההסתדרות וההנהלה בעניין תכנית ההבראה שהציע בן צבי

אחרי שבחודשים האחרונים היחסים בין עובדי העיתון לבעלים החדש, שלמה בן צבי, התנהלו בשקט מתוח יחסית, היום התרחש פיצוץ בין הצדדים שמעמיד בסימן שאלה גדול את המשך פעילות העיתון. הנהלת העיתון הודיעה הערב כי מעריב לא יודפס הבוקר (ג'), אך ועד העובדים הורה בסופו של דבר להמשיך בעבודה כרגיל, והוחלט כי העיתון ייצא לאור כסדרו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המו"ל החדש בן צבי אמר אתמול בפני העובדים: או שיוצאים לתכנית הבראה נרחבת, או שמעריב עם "מקור ראשון" (העיתון השני שבבעלות בן צבי) נסגר על כל עובדיו. בעקבות ההודעה, העובדים ארגנו אסיפת חירום ופנו לבית הדין לעבודה.

בתגובה, הבעלים הורה לעובדים ללכת הביתה ופרסום העיתון מחר עמד בסכנה. אולם הערב נראה כי מסתמנת פשרה, כשהצדדים נקראו לישיבה משותפת עם ההסתדרות. הישיבה הסתיימה לאחר חצות, ונמסר כי הצדדים דנו בנושאים שבמחלוקת "ברוח טובה", והוחלט כאמור להוציא את העיתון הבוקר.

בעקבות ההודעה אתמול על אפשרות כי העיתון לא יפורסם היום, נאמני מעריב, עורכי הדין שלמה נס וירון ארבל דרשו, כי המו"ל שלמה בן-צבי יוציא את העיתון כסדרו. היום נודע כי מעריב יחזור לידי הנאמנים, במקרה ששלמה בן-צבי יחליט כי אינו מזרים יותר כסף לעיתון. אז יוכלו הנאמנים להציע את העיתון מחדש למכירה. המו"ל בן-צבי התחייב כי אם תצא לפועל תוכנית הקיצוצים, תשקיע משפחתו בעיתון עוד כ-25 מיליון שקל.

בן-צבי. דנו בתוכנית ההבראה (יח"צ)

מחר: דיון בבית הדין לעבודה

הבוקר בשעה 9:00 יערך דיון בבית הדין האזורי לעבודה בתל-אביב, בעקבות בקשת ארגון העיתונאים שהוגשה היום בידי עורכי הדין אמיר בשה, מורן סבוראי ואייל ידין ממשרד בני כהן ושות', בעניין דרישת הארגון לנהל משא ומתן מקיף ואינטנסיבי בצעדיה של ההנהלה לקיצוץ שכר ופיטורי עובדים.

כמו כן, הדיון יעסוק בבקשת הארגון להורות להנהלת מעריב לחדול מפניות ישירות לעובדים, וכן בנושא המשאל שערכה הנהלת מעריב בקרב העובדים בעניין תמיכתם או היעדר תמיכתם בתכנית הקיצוצים
ועד העיתונאים כתב אתמול בצהריים לעובדים: "ההנהלה בראשות שלמה בן-צבי הודיעה הבוקר על אי הדפסת העיתון ואי תשלום משכורות חודש יוני". עוד כתבו בוועד כי "ההנהלה החלה הבוקר בקמפיין הסתה מכוער ורווי שקרים, שכל מטרתו להפיל את האחריות לקריסת החברה על העובדים, או לחלופין לפרק את התארגנות העובדים במעריב ולפגוע באופן חד-צדדי בכל הזכויות המוקנות לנו"..