בנט מציג: תחרות בשוק המלט

קבינט יוקר המחייה אישר את הרפורמה בשוק המלט – זאת במטרה להגדיל את התחרות בתחום. "הורדנו עוד בלוק חוסם בבעיית הריכוזיות בישראל", אמר השר

שלב א' - מחירי המלט (יוסי זמיר)

הצעד הראשון בדרך לדירת מחירים בשוק הנדל"ן? קבינט יוקר המחיה בראשות שר הכלכלה והמסחר נפתלי בנט אישר בצהריים (ב') את המלצות הוועדה לבחינת עידוד התחרותיות בתחום המלט - דבר שעל פי הערכות שונות עשוי להביא להוזלה משמעותית ברכיב הבסיסי לבנייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מסקנות הוועדה, שכונתה "ועדת המלט", נועדו להוביל לשינוי מבני בשוק ולעודד כניסה של מתחרים חדשים לשוק המלט - יבואנים ויצרנים מקומיים. המלט ומוצריו השונים מהווים את תשומת הבנייה המרכזית בענף, מלבד שכר העבודה. כעת מקווים בכירי ה"קבינט" שהדבר יביא להורדת מחירים - בעיקר בבניית התשתיות והמוסדות הציבוריים השונים.

עד שיושלמו הצעדים, המליצה הוועדה להגביר בתקופה הקרובה את היקף ייבוא המלט - כדי להביא להגברת התחרותיות באופן מיידי. בנוסף, המליצה הוועדה להגביר את הפיקוח על מחירי המוצר הבסיסי.

"הורדנו עוד בלוק חוסם בריכוזיות בישראל ובפתיחת השוק לתחרות", אמר יו"ר קבינט יוקר המחייה השר נפתלי בנט. "שוק המלט בישראל הינו שוק ריכוזי מאוד. עשרות שנים אף אחד לא העז לגעת במונופול המלט, והיום עשינו זאת. קבינט יוקר המחייה הוא המסלול המהיר לרפורמות, בעיקר בתחום יוקר המחייה ויצירת התחרות. הממשלה הנוכחית הוכיחה שהיא לא מחויבת לטייקונים או לוועדי עובדים חזקים, אלא לציבור הישראלי".

גם שר האוצר לפיד התייחס לנושא ואמר שהממשלה פועלת כדי לוודא שהכסף שבידי הציבור בישראל יהיה שווה יותר. "נדאג שהתכנית הכלכלית של הממשלה תוביל, יחד עם פעולות הוועדה, להורדה משמעותית ביוקר המחייה״, אמר לפיד.