חגיגות ה-100 של הנגיד הפורש

לפרופ' סטנלי פישר יש 100 סיבות לחגוג: היום הוכרז באופן רשמי על מחליפו בתפקיד, ובנוסף הוא קיבל היום את בפעם ה-100 והאחרונה את ההחלטה על גובה הריבית - שתישאר בעינה בחודש יולי. אנשי משרדו לא נותרו אדישים למאורע והכינו עוגת הפתעה

פישר חוגג 100 החלטות, היום (רונן שרעבי)

הנשיא פרס אולי חוגג 90, אבל הנגיד הפורש סטנלי פישר כבר חוגג 100: ביום בו הוכרז על חזרתו של פרופ' יעקב פרנקל לתפקיד נגיד בנק ישראל, ציינו בבנק ישראל את ההחלטה ה-100 של הנגיד היוצא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במקרה זה כאמור לא מדובר ביום הולדת 100 לנגיד הפורש פישר (בן 70, עד 120) אלא בהחלטת הריבית האחרונה וה-100 במספר שקיבל במסגרת תפקידו כנגיד בנק ישראל. ההחלטה שהתקבלה היום הינה אודות הריבית לחודש הבא שתישאר ללא שינוי ותיוותר בשיעור של 1.25%.

חברי הוועדה המוניטרית חוגגים, היום (רונן שרעבי)
ההחלטה הראשונה אודות הריבית שקיבל פישר הייתה עבור חודש יוני 2005 - והיום, כאמור התקבלה ההחלטה האחרונה. לציון המאורע החגיגי, החליטו אנשי לשכתו של הפישר להפתיע אותו ואת אנשי הוועדה המוניטרית ונכנסו לדיון עם עוגה עליה הופיע המספר "100".

לנגיד החדש-ישן שיחליף את פרופ' פישר בתפקיד, המאורע הזה לא אמור להיות מרגש במיוחד כיוון שככל הנראה הוא העביר  יותר מ-100 החלטות במהלך 9 שנות כהונתו כנגיד בנק ישראל בפעם הקודמת. מעניין אם גם אותו הפתיעו עם עוגה הנושאת את המספר העגול.