לקראת ההצבעה בממשלה: 87 עצורים בהפגנה נגד ייצוא הגז

ערב לפני שההצעה לייצוא 40% מהגז של ישראל תובא לאישורה של הממשלה יצאו המפגינים לרחובות. כ-100 בני אדם התכנסו אמש בכיכר פריז בירושלים ומשם יצאו לכיוון בית ראש הממשלה במחאה על המהלך. 8 מפגינים שחסמו את הכביש נעצרו. דוברת המאבק: "כאן כדי להקים צעקה"

ההפגנה בירושלים. "כל אחוז רווח נקי" (צדק חברתי חדר המצב)

ערב לפני ההצבעה בממשלה על ייצוא הגז, הגיעו אמש כ-100 מפגינים לכיכר פריז בירושלים כדי למחות על הכוונה המסתמנת לאשר ייצוא של של 40% ממאגרי הגז של ישראל. במהלך ההפגנה נעצרו שמונה מהמפגינים לאחר שניסו לחסום את הכביש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המפגינים יצאו מכיכר פריז, כשהם מלווים בכוח משטרה לכיוון ביתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו. לאחר הם צפויים להגיע לכיכר ציון ושם העבירו את הלילה. בבוקר תתקיים הפגנה מול ישיבת הממשלה בניסיון להפעיל לחץ לדחייתה של ההצעה.

"אנחנו כאן כדי להקים קול צעקה, אמרה לחדשות 2 באינטרנט מיכל שוקרון, דוברת המאבק, "כל אחוז שאנחנו מצליחים להשאיר במדינת ישראל של הגז הוא רווח נקי לכלכלת ישראל".  לדבריה, מספר ח"כים כבר הביעו את התנגדותם לתוכנית ייצוא הגז והיא בטוחה כי אם הדבר יגיע בסופו של דבר לאישורה של הכנסת - המהלך יידחה.

המפגינים ילונו בכיכר ציון

נתניהו: "נקבל כ-60 מיליארד מייצוא הגז"

בתום שלוש שנים של דיונים ועל רקע קמפיין ציבורי, ביום רביעי האחרון אמר נתניהו כי יביא לאישור הממשלה החלטה לפיה ישראל תשמור כ-60% מעתודות הגז שלה לצרכים מקומיים ותתיר לייצא את היתר. מדובר בהצעת ההחלטה משותפת שיגישו ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר האנרגיה והמים סילבן שלום, שר האוצר יאיר לפיד ונגיד בנק ישראל סטנלי פישר.

"מדינת ישראל קיבלה מתנה מהטבע, כמויות גדולות של גז", אמר נתניהו, "אחרי סדרת ישיבות ארוכות, החלטנו יחד להגדיל משמעותית את כמות הגז שתשמש את ישראל. זה יספיק לצרכים שלנו לפחות ל-25 שנה. זה איזון בין הצורך להבטיח מקור אנרגיה לשימוש אזרחי ישראל והצורך לייצא גז שממנו תפיק המדינה הכנסות שישמשו את אזרחי מדינת ישראל".

לדבריו, ישראל צפויה לקבל כ-60 מיליארד דולר מייצוא הגז. "נביא את ההחלטה לאישור הממשלה ביום ראשון הקרוב, אנחנו רוצים לאשר את הנושא תוך זמן קצר. אנחנו רוצים לייצא גז ולמלא את קופת המדינה במיליארדי שקלים", ציין ראש הממשלה.