שר הפנים מציע: בניית פרגולה לא תצריך היתר

ישראלים רבים נתקלים בבעיה הזו: המתנה ארוכה לאישור סגירת מרפסת או הקמת פרגולה. עכשיו מבקש שר הפנים גדעון סער להילחם בבירוקרטיה ולקצר את התהליכים המתסכלים בתחום התכנון והבנייה. השר סער: "לא כל מי שרוצה לסגור מרפסת צריך להמתין 3 שנים"

בדרך למהפכה בבינוי? (חדשות 2)

כל בית צריך פרגולה? שר הפנים גדעון סער צפוי להפיץ היום תיקוני חקיקה בתחום התכנון והבנייה, במטרה לקצר תהליכים ולצמצם את הבירוקרטיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי ההצעה, יבוטל הצורך לבקש היתר לביצוע שינויי בנייה, דוגמת פרגולה, גידור ביתי, דודי שמש, מחסן, מחסום חניה וכד'. כמו כן, יאושר הליך רישוי מקוצר למבנים ועבודות, דוגמת הוספת מרחב מוגן למבנה קיים, סגירת מרפסת במבנה קיים, הוספת בנייה של עד 25 מ"ר, הוספת מעליות ומעלונים למבנה קיים.

עוד מציינים במשרד הפנים כי במסגרת תיקוני החקיקה, ייקבע לראשונה לוח זמנים מירבי לאישור תכנית מיום הגשתה. בנוסף יוקמו "מכוני רישוי" שיקלו באופן משמעותי על האזרחים ויעניקו להם את האישורים הנדרשים מכלל הגורמים הממשלתיים (מכבי אש, פיקוד העורף, משרד הבריאות והמשרד להגנת הסביבה) תחת קורת גג אחת. "מהלך זה ייעל באופן משמעותי את התהליך המתבע היום ויחסוך משיכת זמן וסחבת", מתגאים במשרד הפנים ומוסיפים כי לראשונה הם מתכוונים גם להקים מערכת רישוי ממוחשבת, דרכה יוכלו אזרחים להגיש בקשות בדרך מקווונת. על פי התכניות יוענקו גם סמכויות חדשות לוועדות מקומיות למתן אישורים לתכניות ממוקדות ויוקמו מנגנוני פיקוח.

"תיקון החוק הוא שלב ראשון בשינויים שיש לבצע בתחום התכנון והבנייה", מדגיש שר הפנים גדעון סער ומתייחס למצב הקיים: "לא כל מי שמעוניין לבנות פרגולה צריך לבקש היתר ולא כל מי שרוצה לסגור מרפסת צריך להמתין שלוש שנים".